90’ların fenomen dizisi ‘Cinayet Dosyası’ ekrana dönüyor

Jessica Fletcher karakterinin her bölümde farklı bir cinayeti çözdüğü, 90’lı yıllara damgasını vuran femonen dizi ‘Cinayet Dosyası’ tekrar ekrana dönüyor.

İlk bölümü 1984 yılında yayınlanan ve 12 yıl boyunca süren 264 bölümlük dizi ‘Cinayet Dosyası’ adlı dizi yeniden ekrana gelmeye hazırlanıyor.

1996 yılında ekrana veda eden dizinin baş karakteri olan Jessica Fletcher’ı canlandıran Dam Angela Lansbury, dizinin bir final bölümüyle yeniden ekrana gelebileceğini duyurdu.

91 yaşındaki İngiliz oyuncu, Sunday Post’a yaptığı açıklamada, “Jessica Fletcher hayatımın büyük bir parçası haline gelmişti. Onu tamamen bırakmak çok zordu” dedi.

‘Cinayet Dosyası’ dizisinde, eski bir öğretmen olan Jessica Fletcher, kocasını yitirdikten sonra bu acı ile baş edebilmek için romanlar yazmaya başlar. Jessica’n kaleme aldığı romanlar basılmakla kalmaz, en çok satılanlar listesine girip ona uluslararası bir şöhret kazandırır.

Çok satan kitapları nedeniyle tüm ülkeyi dolaşmaya başlayan Jessica özel yeteneği ile gittiği yerlerde işlenen cinayetleri aydınlatmaya başlar. Profesyonel dedektiflere taş çıkartan bu kadının özel bir yeteneği vardır.

Ntv