Asit saldırısından kurtulan Laxmi bir markanın yeni yüzü oldu

Evlilik teklifini reddettiği bir adamın asitli saldırısına uğrayan Laxmi Saabir, bir kıyafet markasının ‘Cesaretin Yüzü’ isimli yeni sezon kreasyonu için model oldu.

15 yaşındayken evlilik teklifini reddettiği bir adamın asitli saldırısına uğrayan 32 yaşındaki Laxmi Sabir, Hindistan’daki bir kıyafet markasının yeni temsilcisi olarak seçildi. Yaşadığı korkunç deneyimi BBC’ye ayrıntılarıyla anlatan Laxmi, bu olaydan sonra Hindistan’daki kontrolsüz asit satışının denetim altına alınması konusunda kampanyalar yürütmeye başladı. Bu tür saldırıları yapanların da daha ağır şekilde cezalandırılması konusunda adımlar atan Laxmi’nin hikayesi Hindistan’daki pek çok kadına ilham verdi.

Geçtiğimiz günlerde Hindistan’da oldukça büyük bir markanın yeni sezon modeli olarak seçilen Saabir, asit saldırısını atlatıp bir markayı temsil etmek üzere seçilen ilk kadın oldu. Saabir’in modelliğini yapacağı kampanyanın ismi ise ‘Cesaretin Yüzü’

Saabir, BBC’ye yaptığı açıklamada söz konusu modelliği hakkında, ‘Bu benim gibi kadınlara fiziksel görüntülerine rağmen cesaret ve kendine güven sahibi olmak konusunda bir örnek oluşturmak için bir fırsat’ dedi.