Babylon’da her telden…

Bugün ve yarın Türkiye’de de çok sevilen Oi Va Voi’yi ağırlayacak Babylon Bomonti, 13 Şubat Cumartesi gecesi Radyo Eksen’in Erken Sevgililer Günü Partisi’ne ev sahipliği yapacak. Babylon’da gelecek hafta ambient-folk orkestrası Amiina, herkesin dilindeki ‘Hakim Bey’ şarkısıyla çıkış yapan Mehmet Erdem ve Nights by You etkinlikleri kapsamında Feder (DJ Set) ve Joris Delacroix (DJ Set) sahneye çıkacak.

Müzikal zenginligi ve dinleyicileri derinden etkileyen müzikleriyle kendine özel bir hayran kitlesi yaratan Oi Va Voi, 10-11 Şubat’ta bir kez daha sevenleriyle Babylon Bomonti’de buluşuyor. Eğlenceli performansıyla kendini gösteren Oi Va Voi; Aşkenaz ve Sefarad müziklerinin yanı sıra soul’dan, trip hop ve Balkan ritimlerine kadar uzanan geniş bir repertuvara sahip… Albümlerine KT Tunstall, Earl Zinger, Majer Bogdansky ve Sevara Nazarkhan gibi isimlerin katkıda bulunduğu Oi Va Voi, 2009’da yayımladığı “Travelling the Face of the Globe”un ardından yeni albümleri için çalışmalara devam ediyor.

Radyo Eksen aşkını müzikle anlatanlar için 13 Şubat Cumartesi akşamı Babylon’da Erken Sevgililer Günü Partisi düzenliyor. İyi müzik dinlemek isteyen ve sevgililer gününü erkenden kutlamak isteyenler Babylon’da buluşuyor.
Babylon’da Pazar günleri yeni grupların ve az bilinen müziklerin dinleyiciler ile buluştuğu ücretsiz konserler başlıyor. Pazar Pazar Babylon konserlerinin ilki Lovely Gatsby Day’e 14 Şubat Pazar günü swing ve New Orleans tarzı caz grubu Uninvited Jazz Band ve 1920’ler ve 30’ların swing dans kültürünü yaşatan dans topluluğu İstanbul Lindy Hoppers konuk oluyor.
Amiina

İzlandalı ambient-folk orkestrası Amiina, 17 Şubat Çarşamba bir kez daha Babylon’da müzikseverlerle buluşuyor. Post-rock grubu Sigur Rós’un performanslarına eşlik ederek adlarından söz ettiren Amiina, minimalistik folk dokunuşları ve çağdaş klasik müzik esintilerini Babylon’da bir araya getiriyor.
Herkesin dilindeki ‘Hakim Bey’ şarkısıyla çıkış yapan Mehmet Erdem, 18 Şubat Perşembe akşamı Babylon’da hayranlarıyla buluşuyor.
“Goodbye”, “I Wrong” ve “Lordly” şarkılarıyla tanınan Feder (DJ Set) ve funk ve rock ritimlerini house müziğin temposuna uyarlayan Joris Delacroix (DJ Set), Nights by You etkinlikleri kapsamında dinleyicileri 19 Şubat Cuma akşamı Babylon’da dans dolu bir geceye davet ediyor. Dans tutkunlarının sabırsızlıkla beklediği gecede warm up ve after party’de Itune Air DJ setin başına geçiyor.
Mehmet Erdem
Babylon konser biletleri Biletix ve Babylon Gişesi’nden satın alınabiliyor.