Beat’lerin kralı Beardyman, Gantz ve İskeletor güçlerini birleştiriyor

Babylon’da 18 Aralık Cuma akşamı gerçekleşecek Red Bull Music Academy Night etkinliğine sıra dışı beatbox yeteneği ve şaşırtıcı canlı performanslarıyla bir efsaneye dönmüş Beardyman, dünyada isminden en çok bahsettiren prodüktörlerimizden Gantz ve RBMA Paris’e bu yıl Türkiye’den kabul edilen İskeletor konuk oluyor.

Beardyman, Gantz ve İskeletor, Red Bull Music Academy Night kapsamında 18 Aralık Cuma akşamı Babylon Bomonti’de güçlerini birleştiriyor. Gecenin ilk konuğu noise/grime/glitch hop etkileşimli DJ setiyle İskeletor olacak. Bu yıl Paris’te yapılan Red Bull Music Academy’e Türkiye’den seçilen İskeletor ismi altında müzik üreten Kerem Sevinçli, noise/grime/glitch hop etkileşimli, dinleyiciyi rahatsız ederek uyarmaktan korkmayan bir sound peşinde çalışmalarını sürdürüyor. Yıllar boyunca otonom bir şekilde müzik yayınlama yolunu seçen Iskeletor, bir etiket altında ilk yayınını 2013 yılında Tektosag label’ından dijital bir EP’yle yaptı. Ocak 2015’te Portland’lı label Boomarm Nation’dan kaset/7 plak olarak çıkan debut albümünün üzerine, İngiliz Blacklist label’ıyla yeni plak çalışmalarına devam ediyor.

BBC: ‘BEAT’LERİN KRALI’ BEARDYMAN
Red Bull Music Academy Night etkinliğinin bir diğer konuğu Beardyman, BBC tarafından “Beat’lerin ve Sound’un Kralı” olarak nitelendiriliyor. Tamamen kendi ağzıyla çıkardığı beat’leri kaydeden Beardyman, kendi bedenini enstrüman olarak kullanıyor. Beatbox alanında çığır açan Beardyman, ilham kaynağı olarak MC Xander’ı gösteriyor ve onun gibi Korg Kaoss Pad 3’i ile harikalar yaratıyor. İngiltere’nin 2007 Beatbox şampiyonu Beardyman’in videoları Youtube’de izlenme rekorları kırıyor.

İstanbul elektronik müzik sahnesinde 2008 yılından bu yana aktif olan Gantz, 18 Aralık’ta RBMA Night’ta performans sergileyecek bir başka isim. Gantz, önemli kulüp performanslarının yanı sıra Dinamo 103.8’deki setleriyle de beğeni kazanmaya devam ediyor. Başarılı çalışmaları ülke sınırlarını çoktan aşmış prodüktörlerimizden olan Gantz dans pistlerine yeni bir soluk getiriyor.

Iskeletor (DJ Set) 22:00
Beardyman: 23:00
Gantz: 00:30
Iskeletor (DJ Set) 02:30