Boks şampiyonu Floyd Mayweather özel jetiyle İstanbul’da

Amerikalı boks şampiyonu Floyd Mayweather, Ümit Akbulut’un davetlisi olarak Türkiye’ye geldi. İstanbul’a özel jetiyle gelen şampiyon, alandan terlikle çıktı.

Dünyanın en çok kazanan sporcularından biri olan Amerikalı yenilgisiz boksör Floyd Mayweather, İstanbul’a geldi. Ünlü boksör, The Grand Tarabya Otel’de düzenlenen basın toplantısında merak edilen soruları yanıtladı.

Yenilgisiz boksör unvanına sahip olan Floyd Mayweather, geçtiğimiz gün İstanbul’a geldi. B4L şirketinin sahibi Ümit Akbulut’un davetlisi olarak önceki gün özel uçakla İstanbul’a gelen Mayweather, The Grand Tarabya’da düzenlenen basın toplantısında dikkat çeken açıklamalar yaptı. Yarı orta sıklette 49 maça çıkan ve tamamını kazanan ABD’li boksör, “Buraya son geldiğimde, yine geleceğimi söylemiştim. Ben sözümün adamıyım ve buradayım. İstanbul’a geldiğim için mutluyum. Amacım şirketimi Türkiye’ye taşımak” şeklinde konuştu.

En iyisi benim Mayweather, “Sizden sonra en iyi boksör kim” sorusuna; “Dünyanın en iyisi benim. Benden sonra kim olur, bilemem. Şu an hâlâ en iyisiyim” cevabını verdi.

Ekibiyle İstanbul’a gelen Floyd Mayweather için özel bir koruma ekibi oluşturuldu.

Pırlanta kolyesiyle dikkat çeken Floyd Mayweather, “En pahalı kolyem bu değil. Buna ne kadar ödediğimi bilmiyorum. En pahalısı 3 milyon dolar” dedi.

Floyd Mayweather kendine meydan okuyan ve “Onunla dövüşebilirim” diyen kadın boksör Ronda Rousey’e yanıt verdi: “O kendi işine baksın, isterse bu olur ama ona bunu tavsiye etmiyorum.”