Camera Obscura’nın acı günü

İskoç indie grubu Camera Obscura’nın klavyecisi Carey Lander dört senedir mücadele ettiği kemik kanseri nedeniyle hayatını kaybetti.

İskoç indie grubu Camera Obscura’nın klavyecisi Carey Lander dört senedir mücadele ettiği kemik kanseri nedeniyle hayatını kaybetti. Glasgowlu grup Facebook sayfalarından paylaştıkları mesajda bir arkadaşlarını ve ekip üyelerini kaybettiklerini duyurdu.

Mesajda Lander’ın hayata huzur içinde veda ettiği belirtildi. “Topluluğumuz, müziğimiz ve yıllardır bu müziği seven herbiriniz onun için çok değerliydi” denilen mesajda Camera Obscura’nın sevenlerine, Lander’ın da destekçisi olduğu İngiliz kanser vakfı Sarcoma UK’ye bağışta bulunma çağrısı yapıldı. Ayrıca Tracyanne Campbell, Gavin Dunbar, Kenny McKeeve ve Lee Thomson da Carey adına kampanyaya destek olacaklarını duyurdu.

Gruba 2002’de katılan Carey Lander’a 2011’de kemik kanserinin bir türü olan ‘Osteosarcoma’ teşhisi konulmuştu. Camera Obscura, ağustos ayında; Lander’ın kanser tedavisi nedeniyle, ekim ayında gerçekleştirecekleri Amerika ve Meksika konserlerini iptal ettiğini duyurmuştu. (BBC)