David Bowie’den beş yeni şarkı geliyor

David Bowie’nin ölümünden sonra yayımlanmak üzere bir dizi yeni kayıt bıraktığı öne sürüldü. İddiaya göre şarkıların ilki 2017’de yayımlanacak…

Ani ölüm haberiyle milyonlarca hayranını şok ve derin bir yasla baş başa bırakan David Bowie’nin, ölünden sonra yayımlanmak üzere bir dizi kayıt bıraktığı öne sürüldü. Çağın en büyük müzik ve popüler kültür ikonlarından olan Bowie, 18 aydır süren kanser mücadelesini saklı tutmuş ve 10 Ocak’ta, son albümü ‘Blackstar’ı yayımladıktan üç gün sonra hayata veda etmişti.
Newsweek’te yer alan bir habere göre, efsanevi müzik adamının dünyaya bir sürprizi daha vardı: Ölümünden sonra yayımlanması üzere hazırladığı en az beş şarkı… Habere göre hayranlarının, Bowie’nin hazırladığı kayıtlardan ilkini dinlemek için 2017’yi beklemesi gerekecek. Derginin iddiasına göre, Bowie’nin ölümünden sonra yayımlanmasını planladığı uzun bir müzik kaydı listesi var. Bowie’ye yakın bir isme dayandırılarak yazılan haberde, söz konusu kayıtların dönemlere göre ayrıldığı ancak bunların kronolojik sırada yayımlanmasın şart olmadığı belirtildi.