David Bowie’nin ardından…

Elijah Wood’dan Kayne West’e pek çok ünlü isim, 69 yaşında hayata veda eden günümüzün en büyük müzik ve popüler kültür ikonu David Bowie ile ilgili duygularını sosyal medyada paylaştı.

David Bowie’nin ardından sosyal medyada hüzünlerini paylaşan ünlü isimler arasında sanatçının oğlu Duncan Jones “Çok üzgünüm ve acı gerçek. Bir süre için çevrimdışı olacağım. Hepinize sevgiler” notuyla babasıyla olan çocukluk fotoğrafını paylaştı. Sanatçının kendi hesabından ise “10 Ocak 2016- David Bowie 18 aylık kanser savaşından sonra ailesinin yanında huzur içinde öldü” notu paylaşıldı.

İngiltere Başbakanı David Cameron ise üzüntüsünü “Ben pop dehası David Bowie şarkılarını dinleyerek ve izleyerek büyüdüm. O yeniden buluşun ustasıydı, doğruyu elde etti. Büyük bir kayıp” notuyla aktardı.

Boris Johnson: Brixton doğumlu David Bowie’nin öldüğünü duymak korkunç bir haber. Çağımızdaki kimse ondan daha iyi bir deha olmaya layık değil.

Gene Simmons: David Bowie fena halde çok özlenecek. Bowie’nin ‘Changes’ (Değişiklikler) ve Ziggy hikayesi şarkılarının benim için büyük bir etkisi vardı.

Elijah Wood: Onsuz bir dünya hayal etmemiştim. O kozmosun içinden yükselerek geldi. Elveda David Bowie.

Sam Claflin: Geriye kalan şarkı David Bowie.

Ariel Winter: Dünyamız daha az renkli hale geldi. Nerede olursanız olun, bir heyecan. Huzur içinde yat David Bowie.

Christina Peri: Sen bize kahraman olabileceğimizi söyledin. Teşekkürler, David Bowie bizden biri olduğun için.

David Morrissey: Her zaman büyüklerden biri. Üzücü bir gün millet.

Richard Branson: Duyunca içimde bir ürperti belirdi. Ben David Bowie’nin sonsuza kadar yaşayacağını düşünürdüm. Yine de, bazı açılardan o olacak.

Laura Pausini: Dünya üzgün. Huzur içinde yat David Bowie.

Kanye West: David Bowie benim en önemli ilham kaynaklarından biriydi, öyle korkusuz, öyle yaratıcı, o bir ömür boyu bize büyü verdi.

Bedri Baykam: David Bowie’nin kaybı, sanki aynı zamanda kendi 13-14 yaşımın yok oluşu… Space Oddity (Tuhaf boşluk)…