Demonation Festivali’nde bağımsız müzik üç gece boyunca üç farklı mekanda!

Bant Mag.’ın bağımsız müzik sahnesinden isimleri biraraya getirdiği festivali Demonation, 8-9-10 Ocak’ta altıncı kez düzenleniyor.

Bant Mag.’ın festivali Demonation, 8-9-10 Ocak tarihlerinde 14 grup/müzisyenin katılımıyla gerçekleşecek. Bu kez bir farklılık olarak üç gün üç farklı mekanda gerçekleşecek olan festivalin ilk gecesi Arkaoda’da elektronik müzik prodüktörleri ve hip hop sanatçılarının yer aldığı bir programa ev sahipliği yapıyor. 1890’ın katkılarıyla gerçekleşecek Demonation No:6, ikinci gün Babylon Bomonti’ye taşınacak ve yerli sahnenin özellikle canlı performanslarıyla dikkat çeken isimlerini ağırlayacak. Festivalin son günü olan 10 Ocak Pazar günüyse, önce Bant Mag. Mekan’da 2010’dan 2016’ya Demonation Albüm Kapakları sergisinin açılışıyla başlayıp KargART’ta ağırlıklı olarak dingin parçalarıyla tanınan bağımsız müzisyen ve grupların performanslarıyla devam edecek.

Demonation Festivali No:6’nın programı ise şöyle;

8 Ocak Cuma – Arkaoda

Demonation’ın ilk gününde F91W kolektifiyle de tanınan Berk Çakmakçı’nın uzun zamandır aralıklarla sürdürdüğü projesi Age Reform, yerli sahnenin en kendine has prodüktörlerinden biri olan Gökalp K, gerek roadside.picnic’le gerekse solo yayınları ve performanslarıyla yerli hip hop sahnesinin en dikkat çekici isimlerinden biri olan Ağaçkakan ve Viyana’da yerleşik Kolonel Blip sahne alacak.

9 Ocak Cumartesi – Babylon Bomonti

Yerli müzik sahnesinin en taze oluşumlarından Murat Kılıkçıer’in projesi In Hoodies, psikedelik yaklaşımı Anadolu tınılarıyla kesiştirdiği kayıtlarla tanınan Elektro Hafız, Ege Çaldemir, Ümit Büyükyüksel ve Ogibur Ertürk’ten oluşan Uluru, müziğin ve herhangi bir objeden çıkacak olan seslerin anlık büyüsüyle, herhangi bir kalıba sığmayı reddeden performanslarıyla, yeraltı sahnesinin en sıradışı oluşumlarından biri olan Ha Za Vu Zu ve yerli müzik sahnesinin son dönemdeki en renkli isimlerinden Palmiyeler Demonation kapsamında 9 Ocak Cumartesi günü Babylon Bomonti sahnesinde olacak.

10 Ocak Pazar –  KargART

Demonation’ın üçüncü ve son gününde ise canlı performansı ile ilk kez izleyen herkesin aklında mutlaka yer edecek olan Ahmet Ali Arslan, yaz başından bu yana adından sıkça söz ettirmeye başlayan genç şarkıcı Sena Şeney, deneysel hip hop akımının yerli sahnedeki önemli temsilcilerinden biri olan I’mpty, Atay İlgün ve Alper Yıldırım’dan oluşan Asphodel, Akustik gitar ve kimi zaman hikayeler anlatan, kimi zaman kendi kendine konuşuyormuş hissi veren vokalleriyle sakin ve akıcı şarkılar yapan Fanikedi KargART sahnesinde olacak.