Emilia Clarke: Artık ben yokum

İzlenme rekorları kıran Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisinde Khaleesi karakterine hayat veren Emilia Clarke, “8. sezondan sonra yokum” dedi. Böylece 30 yaşındaki oyuncu bir süredir konuşulan spin-off projelerinde yer almayacağını kesinleştirmiş oldu.

Tüm dünyada merakla beklenen Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisi için geri sayım sürüyor. 7. sezonun başlamasına sadece 3 gün kaldı. Heyecan doruktayken dizinin başrol oyuncularından Emilea Clarke’tan sürpriz bir açıklama geldi.

Hayat verdiği Khaleesi karakteriyle dizinin vazgeçilmez isimlerinden olan oyuncu, 2018’de yapılması planlanan ve son sezonun ardından çekilebilecek yeni serilerde yer almayacağını açıkladı.

HBO’nun reyting rekorları kıran Game of Thrones evrenini genişletmek üzere 4 farklı spin-off dizisini izleyiciyle buluşturacağı öne sürülmüştü.

Dizideki karakterlerin kendilerine özgü hikayelerinin anlatılacağı projeler için, programlama Müdürü Casey Bloys, kanalın en iyi fikri seçip yola sadece bir seriyle devam edeceğini açıklamıştı.