!f İstanbul’u Jake Gyllenhaal ve Naomi Watts kapatacak

15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin kapanış filmi belli oldu. İki yıl önce erkek oyuncularına Oscar kazandıran ‘Sınırsızlar Kulübü’nün yönetmeni Jean-Marc Vallee’nin Jake Gyllenhaal ile Naomi Watts’ı buluşturan son filmi ‘Demolition/Yeniden Başla’, Türkiye’de ilk kez !f İstanbul’un kapanışında gösterilecek.

18 Şubat’ta başlayacak 15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin kapanış filmi belli oldu. Başta ‘C.R.A.Z.Y./Çılgın’ olmak üzere ‘Young Victoria/Genç Victoria’, ‘Cafe de Flore/Ruh Eşim’ filmleriyle takipçilerini yaratan, iki yıl önce ‘Dallas Buyers Club/Sınırsızlar Kulübü’ ile erkek oyuncularına Oscar kazandıran Jean-Marc Vallée’nin son filmi ‘Demolition/Yeniden Başla’, Türkiye’de ilk kez !f İstanbul’un kapanışında gösterilecek.

Variety’nin “Brokeback Mountain’dan beri en iyi performansı” olarak gösterdiği ve şimdiden 2017 Oscar’ları için adı kulislerde anılan Jake Gyllenhaal’ın başrolünde olduğu ‘Yeniden Başla’, eşini bir trafik kazasında kaybeden yatırım uzmanı Davis’in bir otomat makinesine sinirlenip şirkete mektup yazması sonrası gelişen olayları konu alıyor. Gyllenhaal’a Naomi Watts ve Chris Cooper’ın eşlik ettiği film, Toronto Film Festivali’nin açılış filmi olarak görücüye çıktı ve o günden beri yılın en merakla beklenen projelerinden birine dönüştü. Jean-Marc Vallee’nin “Bugüne dek yaptığım en rock’n’roll film” olarak tanımladığı ‘Yeniden Başla’ya comingsoon.net’in yorumu ise şöyle: “İnsanlar dehasını fark eder fark etmez kült bir klasiğe dönüşebilecek bir film!”


Biletler 5 Şubat’ta satışta
15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin biletleri  5-7 Şubat tarihlerinde İstanbul için, 19 – 21 Şubat tarihlerinde de Ankara ve İzmir için biletix’te % 10 indirimle ön satışa çıkacak. Festivalde İş Bankası Maximum Kart sahiplerine özel indirim uygulanıyor.

İş Bankası Maximum Kart partnerliğinde ve Mars Cinema Group ortaklığında yapılacak 15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, 18 Şubat’ta İstanbul’da başlayacak ve 3 Mart’ta Ankara’ya ve İzmir’e uğrayarak 6 Mart’ta 15. yaş yolculuğunu tamamlayacak. www.ifistanbul.com