Fransızların dünyaca ünlü genelev patroniçesi Madame Claude öldü

BFM TV haber kanalı, Fransızların dünyaca ünlü seks işçisi ve genelev patroniçesi Madame Claude’un öldüğünü duyurdu.

1960-1970 senelerinde Fransa’nın en lüks “seks işçisi” servisine sahip olmakla övünen Madame Claude, “Ben bu meslekte çirkin görünen her şeyi yok ettim” diyordu

500 kadar kadın ve bir kaç erkek seks işçisi ile çalıştığı bilinen Madame Claude Fransa’da yasak olan “fuhuş”tan 4 ay hapis yatmıştı

92 yaşında ölen Madame Claude hiçbir müşterisine ait sırrı medya ile paylaşmadı. Adres defterinde İran Şahı Pehlevi, John Kennedy, Giovanni Agnelli gibi tanınmış kişiler olduğu söylenen Madame Claude’un, bazı müşterilerinden yatakta aldığı sırları devlet mercilerine ilettiği ve bu yüzden yaptığı işe müsaade edildiği öne sürülüyordu.

Madame Claude kimdir?

6 Temmuz 1923 doğumlu, asıl ismi Fernande Grudet olan Madame Claude rahibeler tarafından büyütüldü. Alman istilası sırasında gizli ajanlık yapan Madame Claude, 60’lı yıllarda Paris’te kendi fuhuş ağını kurdu. Müşterileri arasında yalnızca politikanın ünlü isimleri yoktu; Claude, hayatı boyunca kendisini kormuş olan Paris mafyasının önde gelen isimleri ve polisle de yakın ilişkiler içindeydi.

1976 yılında Claude’un ağı hakim  Jean-Louis Bruguière tarafından çökertilmeye başladı. Vergi müdürlüğünden kaçmak için Amerika’ya kaçtı. 1980’li yıllarda yeni yasaların kendisini koruma altına aldığını düşünerek Paris’e geri dönüp yeni bir fuhuş ağı kurdu. Ancak 1986 yılında yargılanmaktan kaçamadı. 1992’de tutuklanıp  Fleury-Mérogis hapishanesine kondu.