Game of Thrones hayranlarına kötü haber! Bir yıl erteleme var!

George R. R. Martin’in epik fantezi serisi Buz ve Ateşin Şarkısı’ndan uyarlanmış, ekranların en popüler dizilerinden Taht Oyunları’nın (Game of Thrones) yeni sezonuna dair ipuçları gelmeye devam ediyor. Yedinci sezon fragmanı yayınlanan dizinin yayın tarihi yaklaştıkça merak edilen sorular ve cevaplar da çoğalıyor. 16 Haziran’da başlayacak Game Of Thrones’un yeni sezonu, önceki sezonlarda olduğu gibi 10 bölüm değil; sadece yedi bölümden oluşacak.

Game of Thrones erteleniyor mu?

Dizinin 2018 yılında final yapacağı konuşuluyordu ancak kanalın yapımcısı Casey Bloys’tan merakla beklenen açıklama geldi.

Final sezonunun bir yıl erteleneceğini ve dizi fanatiklerinin finali biraz daha beklemesi gerekebileceği hakkında açıklama yaptı. Buna göre, reyting rekortmeni dizinin final sezonunun yayını 2019 yılına sarkabilir.

Büyük Savaş geliyor!

Dizinin daha önce yayımlanan fragmanında, Jon Snow “Büyük Savaş geliyor” diyordu. Yeni sezonda beklenen Büyük Savaş’ın yaşayanlar ile ölüler arasında olacağı tahmin ediliyor.

Kadroya yeni oyuncular eklendi

Game of Thrones’un kadrosu, Peter Dinklage, Nikolaj Coster-Waldau, Lena Headey, Emilia Clarke ve Kit Harington gibi oyuncuların yanı sıra bu sezon yeni oyuncular da diziye katıldı. Jim Broadbent ve Tom Hopper da bu sezon dizide rol alacak.

Ed Sheeran konuk oyuncu!

Grammy ödüllü şarkıcı Ed Sheeran’da bu sezon dizide yer alacak. Dizinin yapımcıları İngiliz şarkıcı Ed Sheeran’ı diziye uzun zamandır dahil etmek istiyordu. Sonunda ikna olan Ed Sheeran, yeni sezonda konuk oyuncu olarak rol alacak.