Game of Thrones’un 5 yeni devam hikayesi geliyor

Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisi 7. sezonuyla ekrana veda ettikten sonra gerek 8. sezonu gerekse de ardından gelecek spin-off’larıyla ilgili haberler gündemden düşmedi.

HBO birkaç ay önce, reyting rekorları kıran dizinin dört farklı spin-off’unun (Bir yapımda rol alan oyuncuların yeni bir filmde bir araya getirilmesi) çekileceğini duyurmuştu.

Dört farklı yazarın kaleme alacağı yapımlar, George R.R. Martin evrenindeki dört farklı zamanda geçen dört ayrı hikayeyi konu alacaktı. Kanaldan yapılan son açıklamalar, popüler diziye beşinci devam halkasının ekleneceği yönünde.

Hollywood Reporter’ın haberine göre Game of Thrones ortak yürütücü yapımcısı ve senaristi Bryan Cogman ile romanların yazarı George R.R. Martin, yeni seriler için beyin fırtınası yapmaya başladı.

Yazar George R. R. Martin, mayıs ayında, kendine ait blogda beş yeni spinoff projesinin olacağını duyurmuştu. Martin, “Geçen hafta Los Angeles’a ulaştığımda üzerinde çalışılan dört tane senaryomuz vardı ama ben oradan ayrılana kadar sayı beşe çıktı” diyerek beşinci spin-off’a dair ipucu vermişti.

“Dört-şimdi beş- pilot senaryo üzerinde çalışıyoruz” diyen Martin, “Kaç tanesinin çekileceğini, kaç dizinin ortaya çıkacağını zaman gösterecek” ifadesini kullanmıştı.

Hayata geçilecek spin-off’ların Yedi Krallık’ta geçmesi ve Game of Thrones’ta yaşananlardan öncesini anlatması bekleniyor.

Öte yandan Game of Thrones’un altı bölümden oluşacak 8. (final) sezonunun başlama tarihi henüz kesinleşmedi.

Devam hikayelerinin ise en erken 2019’da seyirci karşısına çıkması bekleniyor.

Ntv