Harrisson Ford, Star Wars’un yeni filmi ile ilgili spoiler verdi!

73 yaşındaki dünyaca ünlü ABD’li oyuncu Harrison Ford, ‘Star Wars VII: The Force Awakens’ (Yıldız Savaşları VII: Güç Uyanıyor) filmi için Twitter’da soruları cevaplarken yanlışlıkla filmle ilgili bir spoiler verdi.

Gişe rekorları kırması beklenen yeni Star Wars filmi ‘Güç Uyanıyor’un 16 Aralık’ta vizyona girmesi planlanıyor. Filmin fanatiklerinin büyük bir heyecanla beklediği büyük gün öncesi, Han Solo rolündeki Harrison Ford filmle ilgili çok merak edilen soruları yanıtlaması için Twitter’da bir soru-cevap etkinliğine katıldı.

DİKKAT! SPOILER İÇERİR!

Star Wars’un soru-cevap etkinliğine katılan fanlardan biri, Harrison Ford’a filmdeki favori sahnesini sordu.
Ford ise tüm samimiyetiyle şu yanıtı verdi: ‘Rey ve Kilo Ren’in ışın kılıçlarıyla yaptıkları kılıç savaşı sahnesi. Görsel olarak olağanüstü bir hikâye anlatıyor.’

Ford’u bu yanıtı üzerine sosyal medyada Star Wars fanları arasında deyim yerindeyse kıyamet koptu.

Zira, ‘Güç Uyanıyor’un şu ana kadar yayınlanan fragmanlarının hiçbirinde Rey karakterinin ışın kılıcıyla düelloya girdiğine ilişkin bir tüyo yoktu.

Bu arada, Ford’un bazı kelimeleri yanlış telaffuz etmesi de epey eleştiri aldı. Çünkü Ford, Adam Driver’ın canlandırdığı ‘Kylo Ren’ karakterinin adını yanlış söylemiş,’Kilo Ren’ demişti.