Hazine bulmak için 10 milyon dolarlık evini yıktırıyor!

Ünlü mafya babasının evini iki yıl önce 10 milyon dolara alan Berdouare, hazine bulmak ümidiyle evi yıktırıyor.

Ünlü mafya babasının evini iki yıl önce 10 milyon dolara alan Berdouare, hazine bulmak ümidiyle evi yıktırıyor.

Florida’da ilginç bir emlak yatırım öyküsü yaşanıyor. Bir zamanlar Kolombiyalı ünlü mafya babası Pablo Escobar’a ait olan Florida, Miami Beach’teki villa, yeni sahibi tarafından yıktırılıyor; nedeni ise, mafya baronunun evin gizli bir yerlerine  saklamış olabileceği paraları aramak. “Le Figaro” gazetesinde yer alan habere göre, 2014 yılında söz konusu villayı 10 milyon dolara satın alan Christian de Berdouare birkaç gün önce başlayan yıkımın iki, üç hafta sürebileceğini kaydetti.

1980’li yıllarda sayılı uyuşturucu baronlarından biri olan Escobar, Medellin kartelinin başı olarak dünyanın en zengin kişileri arasında yer alıyor.

Villanın yeni sahibi olan de Berdouare, Escobar’ın duvarların içine para gizleme alışkanlığı olduğunu belirterek, yıkılan villanın yerine de daha görkemlisinin yapılacağını söyledi. Ona göre altın, nakit, mücevher gibi değerli herhangi bir şey bulmak mümkün.

Öte yandan, ünlü baron Pablo Escobar Karayipler’de de özel bir adaya ve üzerinde eşsiz bir malikaneye sahip. Ormanlarla kaplı Isla Grande adasının ortasındaki 300 odalı, altın musluklu banyoları ve bir helikopter pisti olan malikane bir zamanlar, lüks ve ihtişamın simgesiyken şimdi kaderine terk edilmiş vaziyette. Çatlamış duvarları hâlâ 1980’li yıllara ait pastel mavi ve mercan pembe renklerini az çok korusa da, burada şimdiye kadar herhangi bir hazine bulunmuş değil. (Fortuneturkey.com)