Küçük Rauf’un hikayesi Berlin’de

Kars’ın bir köyünde yaşayan küçük Rauf’un kendi kapalı dünyasında aşkın sınırsızlığıyla tanışmasının hikayesini anlatan Barış Kaya ve Sonar Caner’in yönettiği ‘Rauf’, dünyanın saygın festivallerinden 66. Berlin Film Festivali’nin Generation KPlus bölümünde yarışacak 6 film arasına seçildi.

52. Antalya Film Festivali’nin Antalya Film Forum bölümünde ‘Work In Progres’ ödülüne layık görülen Barış Kaya ve Sonar Caner’in yönettiği ‘Rauf’, yüzlerce film arasında son 6’ya kalarak 66. Berlin Film Festivali’nde ‘Generation Kplus‘ kategorisinde yarışacak. Dünyanın en prestijli festivalleri arasında gösterilen Berlin Film Festivali, bu yıl 11-21 Şubat tarihleri arasında yapılacak.

Yapımcılığını Aslan Film ve Peri Film’in ortaklaşa üstlendiği, yönetmenliğini Barış Kaya ile Soner Caner’in yaptığı ‘Rauf’, Kars’ın bir köyünde yaşayan küçük Rauf’un kendi kapalı dünyasında aşkın sınırsızlığıyla tanışmasının hikayesini anlatıyor: Rauf’un gri dünyasında tek hedefi bu aşkın sembolü haline gelen Pembeyi bulmak ve Zana’ya sunmaktır…

Senaryosunu Soner Caner’in yazdığı filmde Alen Gürsoy ve Şeyda Sözüer performanslarıyla dikkat çekiyor.

Berlin Film Festivali’nin ‘Generation Kplus‘ kategorisinde ana kahramanı çocuklar ya da gençler olan filmler Kristal Ayı ödülü için yarışıyor.