Leonardo Di Caprio Star Wars’u reddetmiş!

Son filmi ‘The Revenant’ (Diriliş) ile deneyimli tuzakçı Hugh Glass’ı canlandıran Leonardo Di Caprio’nun bundan altı sene önce verdiği bir röportaj, Star Wars serisinin 1,2 ve 3. filmleri için kendisine teklif edilen Anakin Skywalker rolünü reddettiğini ortaya çıkardı.

Son filmi ‘The Revenant’ (Diriliş) ile deneyimli tuzakçı Hugh Glass’ı canlandıran Leonardo Di Caprio, Star Wars’ta Anakin Skywalker rolünü reddettiğini söyledi.

Dünyaca ünlü aktör Leonardo Di Caprio’nun altı sene önceki ShortList’tr yayınlanan röportajında, Star Wars’un 1.,2. ve 3. filmi için’ için kendisine gelen Anakin Skywalker rolünü reddettiğini doğruladığı ortaya çıktı.

Röportajda, söz konusu zamanda Star Wars’un yazarı George Lucas ile bir araya gelen Di Caprio, ‘kendini hazır hissetmediği’ gerekçesiyle rolü geri çevirdiğini söylediğine yer verildi. Di Caprio aynı röportajda ‘Batman Forever’daki Robin ve ‘Spider Man’deki Peter Parker rollerini de reddettiğini ifade etti.

Di Caprio’nun süperkahraman canlandırmak konusunda bir takıntısı olmadığının da altını çizdi: ‘Hayır, öyle bir takıntım yok. Hangi role gireceğinizi asla bilemezsiniz. Böyle bir kuralım yok.’