Leonardo DiCaprio üç kez ölümden dönmüş

41 yaşındaki ünlü aktör, “Yaşanan kazaların hep bir parçası oldum” dedi.

Di Caprio, geçtiğimiz günlerde yaşadığı ölümcül anlardan bahsetti. Uçak motoru patlaması, köpek balığı saldırısı ve sky-diving sırasında açılmayan paraşüt yüzünden 3 kez ölümden döndüğünü anlattı. Wired’a konuşan Di Caprio, “Arkadaşlarım benimle ekstrem sporları yapmak istemiyorlar çünkü ben hep felaket çekiyorum. Bir kedinin 9 canı varsa, sanırım ben birkaçını kullandım” dedi.

Business bölümünde oturan DiCaprio, uçak kanadının bir ateş topu içinde patladığını söyledi: “Motorlar birkaç dakika içinde kapandı, ses çıkartmadan oturuyordum ve kimse hiçbir şey söylemiyordu.” Pilotlar motoru tekrar başlatmış ve New York’a acil iniş yapmak zorunda kalmışlar.

‘Felaket çeken’ aktörün yaşadığı ikinci felaket ise bir köpekbalığı saldırısıymış: “Büyük bir köpek balığı ben dalarken üstüme atladı. Vücudunun yarısı kafesimin içindeydi ve beni dürtüyordu. Benimle birlikte dalan adamlar 30 yıldır dalış yaptıklarını ve böyle bir olayı hiç görmediklerini söylediler.”

Üçüncü felaketin ise skydiving sırasında olduğunu söyleyen aktör, paraşütün düğüm olduğunu ve uzmanın paraşütü kesmek zorunda kaldığını anlattı. İkinci paraşütü de düğüm olmuş ama salladıktan sonra açılmış: “Ekstra bir paraşüt olduğunu düşünmedim, yani direk ölüme atladığımızı sandım. Artık skydiving yapmıyorum.” diye konuştu.