Radiohead Türkiye’ye de gelecek mi?

Avrupa’nın en büyük müzik festivallerinden olan Primavera Sound’un Barcelona ayağında sahne alacak müzisyen ve gruplar bu sabah saatlerinde duyuruldu. Festivalde sahne alacak Radiohead’in 2012’den beri ilk defa bir Avrupa ülkesinde konser verecek olması ise grubun Türkiye’de bir konser vermesi ihtimalini de akıllara getirdi.

Düzenlenmeye başladığı 2001 senesinden beri dünyanın dört bir yanından müzikseverlerin tercih ettiği bir müzik festivali olan Primavera Sound, 2016 senesinde dört gün boyunca sahnelerinde ağırlayacağı müzisyen ve grupları bu sabah yayınlanan bir video ile açıkladı. Avrupa’nın en iddialı müzik festivallerinden olan Primavera’da, bu sene Radiohead, LCD Soundsystem, Sigur Ros, PJ Harvey, Tame Impala ve The Last Shadow Puppets gibi isimler sahne alacak.

1-5 Haziran arasında Barcelona’da yapılacak Primavera Sound’da müzikseverler toplamda 100’ün üstünde ismi dinleme fırsatı bulacak. İşte Primavera’da sahne alacak müzisyen ve grupların tamamı;

GÖZLER POZİTİF’TE…

Festivalin en önemli isimlerinden olan Radiohead’in 2012’den beri ilk kez bir Avrupa festivalinde sahne alacak olması, grubun Türkiye’de yaşayan hayranlarının aklına burada bir konser olup olmayacağı sorusunu da getirdi. Grubun resmi web sitesinde yer alan konser tarihlerinde Haziran ayında İsviçre ve Portekiz olmak üzere iki farklı Avrupa ülkesinin daha olması, hayranların aklındaki ihtimali daha da güçlendirdi. Türkiye’de müzik organizasyonu denince ilk akla gelen şirketlerden olan Pozitif’in CEO’su Cem Yegül’ün 2012 senesinde verdiği bir röportajda Türkiye’de bir Radiohead konserinin grubun bir sonraki turnesinde Doğu Avrupa’yı programlarına dahil etmesi durumunda, ‘yüzde yüz’ gerçekleşeceğini söylemişti. Türkiye’de yaşayan Radiohead hayranları bu sene grubu izleyebilmek için yurt dışı konserlerini yakalamak zorunda mı kalacak, yoksa 2016 Radiohead’in Türkiye’de bir konser verdiği ilk sene mi olacak, ilerleyen günlerde belli olacak.