‘Sihirli flüt’ eğitim için sahnede

Flütün dünya çapındaki ismi Şefika Kutluer, Virtuosi di Praga (Prag Virtüözleri) Orkestrası eşliğinde, Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından Sağlık ve Eğitim Vakfı’na (SEV) bağlı okulların burs fonu yararına, 21 Aralık akşamı Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde konser verecek.

“Sihirli flüt”, “Türkiye’nin incisi”, “Flütün Prima Donnası”, “Zengin, etkileyici ve kışkırtıcı”, “Dikenler arasında öne çıkan gül” ve “Büyüleyici ve keyif verici” gibi ifadelerle anılan dünyaca ünlü flüt sanatçısı Şefika Kutluer, bu kez eğitim yararına sahneye çıkacak. Unicef’in İyi Niyet Elçisi de olan ve sosyal sorumluluk projelerine destek vermeye devam eden Kutluer, yine bir ‘eğitime katkı’ projesine imza atacak. Kutluer, Türkiye’de bir buçuk asrı geride bırakan Üsküdar Amerikan Lisesi, İzmir Amerikan Koleji ve Tarsus Amerikan Koleji ile Özel SEV Lisesi’nin bağlı olduğu Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın (SEV) burs fonu yararına vereceği konserde, sihirli flütüyle İstanbul’u büyüleyecek. Konserin biletleri Biletix ve Zorlu PSM gişelerinden satın alınabilecek.

SİHİRLİ FLÜTLE TANGO ESİNTİSİ

Kutluer’in dünya piyasasındaki en sevilen CD’lerinden olan ve sevilen tango melodilerinin senfoni orkestrası eşliğinde dünyada ilk defa flütle seslendirildiği ‘Tango Goes Symphony’ CD’sindeki eserler, Kutluer’in flütü ile İstanbullu sanatseverlere ulaşacak. Çek Cumhuriyeti’nden gelecek Virtuosi di Praga (Prag Virtüözleri) Orkestrası eşliğinde verilecek konserin şefi, tango aranjelerini de yapmış olan Peter Breiner olacak.
Breiner’in piyano da çalacağı konserde; Astor Piazzola, Rodriguez ve Canaro gibi ünlü bestecilerin La Cumparsita, Libertango, Milonga ve Adios Nonino gibi klasikleşen tangoları seslendirilecek. Konserde, ayrıca, Amerika’da yaşayan Meksikalı besteci Jose Elizondo’nun Kutluer için bestelediği ‘Şefika’s Menuetto’ isimli eseriyle ‘Autumn in Buenos Aires’ isimli tangosu da seslendirilecek. Her iki eser de Kutluer’in ikinci Latin çalışması olan ve bu sene dünya piyasasındaki 17. CD’si olarak yayımlanan ‘Latin Romance’ta yer almakta.