Star Wars’ta zorlu sahnelerde oynayan Olivia Jackson’ın kolu kesiliyor

Star Wars (Yıldız Savaşları) serisinin son filmi ‘Force Awakens’ın (Güç Uyanıyor) zorlu aksiyon sahnelerinde Brit Daisy Ridley’in yerine kamera karşısına geçen İngiliz dublör Olivia Jackson, önümüzdeki günlerde kolunun kesileceğini açıkladı.

Olivia Jackson eylül ayında ‘Resident Evil: The Final Chapter’ (Ölümcül Deney) adlı filmin kovalamaca sahnesinin çekimleri esnasında kullandığı motosikletle demir bir kamera aksamına çarpması sonucu iki hafta komada kalmıştı.

Sağlık durumuyla ilgili İngiliz The Sun gazetesine konuşan Jackson, kaza ertesinde bir kolunun felç olduğunu ve önümüzdeki günlerde kesileceğini, ayrıca yüzünde de asla iyileşmeyecek yara izlerinin bulunduğunu söyledi. Jackson, ‘Elbette eski yüzüme sahip olmayı çok isterdim ama yaşadığım için şükrediyorum’ dedi.

Star Wars serisinin son filmindeki zorlu sahnelerde Brit Daisy Ridley’in yerine kamera karşısına geçen Jackson, ‘Guardians of the Galaxy’ filminde Karen Gilligan, ‘Mortdecai’ filminde Gwyneth Paltrow ve ‘Mad Max: Fury Road’ filminde Rosie Huntington-Whiteley ve Charlize Theron için dublörlük yapmıştı.