Thom Yorke, James Bond – Spectre için besteledikleri şarkıyı yayınladı

Radiohead’in solisti Thom Yorke, geçtiğimiz sene James Bond’un film müziği olması için besteledikleri ancak filmde kullanılmayan, filmle aynı adı taşıyan Spectre isimli şarkıyı dün kişisel Twitter hesabından paylaştı.

Radiohead’in solisti Thom Yorke, grubun yeni albümlerini bekleyen hayranlarına küçük bir yılbaşı sürprizi yaptı. Geçtiğimiz sene bu sene vizyona giren son James Bond film için besteledikleri ancak filmde kullanılmayan Spectre isimli şarkıyı bugün kişisel Twitter hesabında paylaşan Yorke, James Bond’da kullanılmamış olan Spectre’nin grubun çok sevdiği bir şarkı olduğunu belirtti.

Attığı tweetlerde geçtiğimiz yıl film ekibi tarafından kendilerine bir şarkı yazmaları teklifiyle gelindiğini belirten Yorke, şarkının ne sebeple filmde kullanılmadığını bilmediğini söyledi. Spectre şu an itibariyle Radiohead’in SoundCloud hesabından dinlenebiliyor.

Yorke, seri tweetlerini herkese mutlu noeller dileyip, Star Wars (Yıldız Savaşları) serisinden bilinen, ‘May the force be with you’(Güç seninle olsun) – cümlesini kullanarak bitirdi. Radiohead kısa bir süre önce yeni albüm kayıtları için stüdyoya girdiklerini doğrulamıştı. Grubun ne zaman piyasaya çıkacağı bilinmeyen yeni albümü, 2011’deki King of Limbs’ten sonraki ilk albümleri olacak.