Tüm dünyada kapalı gişe oynayan oyunun biletleri tükenmeden…

Sahnelendiği tüm ülkelerde kapalı gişe oynayan, Bertolt Brecht’in tiyatrosu olarak anılan ünlü Berliner Ensemble’ın sahnelediği ‘Üç Kuruşluk Opera’nın 13-14 Mayıs İstanbul temsillerinin biletleri satışa sunuldu.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından ENKA Vakfı sponsorluğunda gerçekleştirilecek, Avrupa’nın en önemli tiyatro topluluklarından Berliner Ensemble’ın sahnelediği ve yönetmenliğini Robert Wilson’ın yaptığı Bertolt Brecht’in ‘Üç Kuruşluk Opera’ adlı oyunu, 13 Mayıs Cuma ve 14 Mayıs Cumartesi tarihlerinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi Ana Tiyatro’da olacak. Sahnelendiği tüm ülkelerde kapalı gişe oynayan ‘Üç Kuruşluk Opera’ oyununun biletleri bugün satışa çıkıyor.

‘Üç Kuruşluk Opera’nın biletleri 21 Ocak Perşembe günü Biletix satış noktaları, Biletix çağrı merkezi (0216 556 98 00), Biletix web sitesi (www.biletix.com) ve hizmet bedelsiz olarak İKSV ana gişeden (İKSV ana gişe Pazar hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında açık) temin edilebilir. Lale Kart sahipleri biletlerini %25’e varan özel indirimlerle alabilirler.

BERTOLT BRECHT TARAFINDAN KURULDU
20. yüzyılın en önemli Alman şairi, oyun yazarı, tiyatro yönetmeni, Berliner Ensemble’ın ve Epik Tiyatro’nun kurucusu Bertolt Brecht’in ‘Üç Kuruşluk Opera’ adlı oyunu, güncelliğini her dönemde korumuş, tiyatro ve tasarımı şaşırtıcı bir şekilde buluşturan müzikli bir gösteri. Tiyatro tarihinde çok önemli bir yere sahip olan bu eser, maceralarla dolu bir antikahramanlar dünyası aracılığıyla sadece geçmişe ışık tutmakla kalmıyor, ayrıca bugünün dünyasına ait çok somut gerçekleri işleyerek; günümüzü farklı bir bakış açısıyla yorumlamaya da imkân tanıyor.

MÜKEMMEL OYUNCULUKLAR

‘Üç Kuruşluk Opera’, Robert Wilson yönetmenliğinde, 1949’da Bertolt Brecht tarafından kurulan ve çağdaş Alman tiyatrosunun en önemli topluluklarından biri olarak gösterilen Berliner Ensemble tarafından sahnelenecek. Wilson’un tüm işlerinde olduğu gibi, bu çalışması da dansı, hareketi, ışığı, metni, tasarımı birbiri içine geçiren bir bütün oluşturuyor. Oyunun popüler kültürün bir parçası haline gelmiş, oyun boyunca değerli bir orkestra tarafından canlı olarak çalınan müzikleri ise önemli Alman besteci Kurt Weill’a ait. Mükemmel oyuncuları, seyirciyi sürekli uyanık tutan kusursuz müzik ve zengin kostüm kullanımı ile Üç Kuruşluk Opera İstanbul seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

İKSV tarafından ENKA Vakfı sponsorluğunda, 13-14 Mayıs tarihlerinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi Ana Tiyatro’da olacak Üç Kuruşluk Opera oyunu, Goethe-Institut’un desteğiyle gerçekleştiriliyor. Martı İstanbul Hotel de konaklama desteği veriyor. Ayrıntılı bilgi için: iksv.org