Alman Gezgin Bisikletletiyle Samsun’da Mola Verdi

İki yıl boyunca dünyanın çeşitli ülkelerini gezecek olan Kundmüller, Samsun’un Çarşamba ilçesinden de bisikletiyle geçti.
Almanya’da elektrik mühendisi olan Patrick Kundmüller, aldığı karar sonrası dünya turuna çıktı. Bisikletiyle beraber iki yıl sürecek turda birçok ülkeden geçiş yapacak olan Kundmüller, Türk vatandaşlarının misafirperverliğine hayran kaldığını belirtti. Alman gezgin mayıs ayında başladığı bisikletle dünya turunda Avusturya, Macaristan, Sırbistan, Romanya ve Bulgaristan’ın ardından Türkiye’ye giriş yaptı. İstanbul’dan sonra Kocaeli, Sakarya, Karabük ve Samsun’a gelen Kundmüller, Çarşamba ilçesinde mola verdi.

Alman mühendis, “Türk misafirperverliğine hayran kaldım. Türkiye’de araç sürücüleri bisiklet sürücülerine saygılı. Türkiye’nin tabiat örtüsü çok güzel. Dünya turumu tamamladıktan sonra tekrar gelmeyi düşünüyorum” dedi.
Dünya turuna çıkan Alman gezgin Kundmüller gezdiği bölgelerle ilgili notlar da aldığını belirtti. Kundmüller, planları doğrultusunda Çarşamba üzerinden Gürcistan, Ermenistan, İran, Nepal ve Bangladeş’e pedal çevirmeye devam edecek. Alman gezginin bu gezisi 2 yıl içinde tamamlamayı düşünüyor. Her gün ortalama 100 km yol alabildiğini belirten Alman gezgin, Türkiye’deki bisiklet tutkunlarının da kendisini yol boyunca yalnız bırakmadıklarını belirtti.

Samsun Haber