Bafra’da Şeker Tadında Bir Film

Yazar ve yönetmen Fedai Çakır’ın 5 serilik çocuk sinema filminin ilki olan Sokak Köpekleri Bal ile Betty’nin çocuk oyuncuları da ilçeden seçildi.
Çakır, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bal ile Betty isimlerindeki iki sokak köpeğini oğlu ve kız arkadaşının sokaktan alıp eğittiğini anlattı.
Kendisinin de bu köpeklerin üzerinden bir senaryo yazdığını söyleyen Çakır, filmin çekimi için de Bafra ilçesini uygun gördüklerini, çekimlerin bir ay süreceğini dile getirdi.

İnsan sevgisinin yanında, hayvan sevgisinin de önemli olduğunu vurgulayan Çakır, “Bafra ilçemizdeki çekimler için bir arkadaşımızın tavsiyesi oldu. Sağolsun Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, bizlere destek oldular, bizleri ilçede konuk ediyorlar. Sevgili yapımcım Adil Elmas’ın maddi destekleri ile bu filmler hayat buluyor. Bafra’nın insanları gerçekten içten ve çok alakalılar, ben herkese çok teşekkür ederim” dedi.
Bafra İlçesine çekimlerine başlanacak olan filmde rol alacak çocukların aileleri ise böylesi bir çocuk filminde çocuklarının rol almasından dolayı mutlu olduklarını, çocuklarının kabiliyetlerinin geliştirdiklerini ifade etti.
Oyuncu seçmelerine getirilen 6 ile 12 yaş arası 20’ye yakın çocuk, oyuncu Göknur Paslı ve Yeliz Ateş tarafından özel bir eğitime tabi tutuluyor.

Samsun Haber