Bizum Hoca izleyici ile buluştu

Yılmaz Okumuş’un yazdığı ve Serkan Acar’la birlikte yönettiği “Bizum Hoca” isimli filmin galası, Vali Aksoy ve eşi Hülya Aksoy’un da katılımıyla Yeşilyurt Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Yasemince, Tatlı Kaçıklar, Emret Komutanım gibi reyting rekorları kırmış dizilerin ve Sümela’nın Şifresi Temel filminin senaryosunu yazan Yılmaz Okumuş’un kaleme aldığı Bizum Hoca adlı filmin 3’ncü galası Samsun Yeşilyurt Alışveriş Merkezi’nde yapıldı. Filmin galasına Samsun Valisi Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy da katıldı.

Daha önce Ankara ve Trabzon’da yapılan filmin 3’ncü galası öncesi yönetmen ve senarist Yılmaz Okumuş ile oyuncular Cezmi Baskın, Levent Ülgen, Seymen Aydın, Sabriye Kara’nın katılımı ile söyleşi ve imza günü gerçekleştirildi. Oyuncular sinemaseverlere sohbet eşliğinde imza dağıttı.

Sümela’nın Şifresi Temel filmiyle 2 milyona yaklaşan bir gişe başarısı sağlayan Yılmaz Okumuş’un senaryonu yazdığı filmin kadrosunda, Cezmi Baskın, Levent Ülgen, Serhat Özcan, Sabriye Kara, Seymen Aydın, Mehmet Usta, Erdem Baş, Volkan Girgin, Tahsin Taşkın, Alay Cihan, İsrafil Köse gibi önemli isimler yer alıyor. Ayrıca Trabzonsporlu futbolcular Malouda ve Bosingwa ile eski futbolcu Yattara’nın konuk oyuncu olarak rol aldığı film, köylerine yapılmak istenen HES’e karşı, sözüne itibar edilen ve doğa sevgisi üst düzey olan Bizum Hoca önderliğinde yapılan mücadeleyi espirili bir dille anlatıyor.

bizum hoca (2) (288 x 192) bizum hoca (4) bizum hoca (5) bizum hoca (6) bizum hoca (7)