Blues’un starları Samsun’da sahne aldı

Blues coşkusunu 24. kez tüm Türkiye ile paylaşmak için yola çıkan Blues Festival 24’ün on ikinci durağı Samsun oldu. En son 2008 yılında yolu Samsun’dan geçen Blues festival, 5 yıl aradan sonra tekrar Samsunlularla buluştu.

Blues Festival 24’ün on ikinci durağı, en son 2008 yılında muhteşem bir konsere ev sahipliği yapan Samsun oldu. Beş yıl aradan sonra tekrar turne programına dahil edilen Samsun, Blues’un dev isimlerini ağırladı. Festivalin on ikinci konserine samsunlu müzikseverler büyük ilgi gösterdi.

Büyük Samsun Oteli’nde gerçekleştirilen ve Blues’un önde gelen isimlerini ağırlayan konserde, Jimmy Burns, Katherine Davis ve Joe Louis Walker sahne aldı. Samsunlu festivalseverlerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Blues müziğin ustalarının performansı büyük beğeni topladı. Özellikle Joe Louis Walker ve grubunun sergilediği, Erkin Koray’ın efsane şarkısı “Estarabim”in Türkçe performansı ise geceye damgasını vurdu.

Blues Festival 24’ün bundan sonraki durakları, 21 Kasım’da Eskişehir, 22 Kasım’da Bursa, 23 Kasım’da Balıkesir, 25 Kasım’da Çanakkale ve 26 Kasım’da Edirne olacak.