Bu hafta ikisi yerli 7 film gösterime girecek

“PARANOYA”
Hollywood’un tanınan oyuncuları Gary Oldman ve Josh Holloway’in başrollerde yer aldığı “Paranoya”, haftanın merakla beklenen filmlerinden biri olarak dikkati çekiyor. Amerika-Fransa ortak yapımı filmin yönetmen koltuğunda, Robert Luketic oturuyor.

“SON AŞK”
Sandra Nettelbeck’in yönetttiği “Son Aşk”ın oyuncu kadrosu Michael Caine, Clemence Poesy, Gillian Anderson, Jane Alexander ve Justin Kirk’ten oluşuyor. Filmin senaryosunu ise yönetmen Nettelbeck ve Françoise Dorner yazdı. Film, Paris’te yaşayan ve yalnız bir adam olan Matthew Morgan’ın hikayesini konu alıyor.

“ONUR SAVAŞI”
Bir Danimarka yapımı olan “Onur Savaşı” adlı filmin yönetmenliğini Thomas Vinterberg üstlendi. Ağırlıklı olarak Danimarkalı oyunculardan oluşan kadroda Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Annika Wedderkopp, Troels Thorsen ve Soren Ronholt bulunuyor. Lucas’ın geçirdiği zor boşanma süreci ve ardından yaşadıklarını konu alan filmde Lucas’ın hayatını düzene koyabilme çabaları yer alıyor.

“KESİŞEN HAYATLAR”
Hırvatistan, Sırbistan, Slovenya, Almanya ve Fransa ortak yapımı filmin yönetmenliğini Srdan Golubovic yaptı. Filmin başrollerinde Leon Lucev, Boris Isakovic, Nebojsa Glogovac, Emir Hadzihafizbegovic ve Jasna Djuricic yer alıyor.

“BURAYA KADAR”
Haftanın komedi türündeki filmi “Buraya Kadar”ın yönetmenliğini Seth Rogen ve Evan Goldberg üstlenirken, başrollerinde ünlü aktrit Emma Watson, James Franco, Rihanna, Jason Segel, Seth Rogen bulunuyor.

YERLİ FİLMLER

“SEV BENİ”
Haftanın iki yerli yapımından biri olan “Sev Beni”nin yönetmenlik koltuğunu Mehmet Bahadır Er ve Maryna Er Gorbach paylaşıyor. Ushan Çakır, Viktoria Spesivtseva, Güven Kıraç, Yavuz Bingöl ve Murat Şeker’in başrollerinde yer aldığı filme mekan olarak Kiev ev sahipliği yaptı.

“GÖZÜMÜN NURU”
Haftanın dram türündeki yerli yapımı olan “Gözümün Nuru” adlı yapımda Melik Saraçoglu ve Hakki Kurtuluş yönetmenlik becerilerini konuştururken, Ahmet Saraçoğlu ile Melik Saraçoglu da oyunculuklarıyla sinemaseverlerin beğenisini bekleyecek.