“Çok Tuhaf Soruşturma” için muhteşem gala

Usta tiyatrocu Ferhan Şensoy’un yazdığı, Samsunlu tiyatro grubu Tiyatro Temaşa tarafından tekrar sahnelenen “Çok Tuhaf Soruşturma”nın galası muhteşem bir törenle gerçekleştirildi

Sahneye koyduğu oyunlarla tiyatroseverlerin beğenisini kazanan Tiyatro Temaşa, 2013-2014 sanat sezonunu Ferhan Şensoy’un beğeni kazanan oyunu “Çok Tuhaf Soruşturma” ile açtı. Oyun, Gazi Sahnesi’ndeki gala ile tiyatroseverlerle buluştu.

Suçsuz oldukları halde 6 yıl 3 ay hapis yatan 3 kişinin yadıklarını anlatan oyun, tiyatroseverlerin büyük beğenisini kazandı. Tiyatro Temaşa Genel Sanat Yönetmeni Kemal Kurtuluş Saraç, oyuna gösterilen ilgiden memnun kaldıklarını belirterek, kendilerini yalnız bırakmayan seyircilere teşekkür etti.

USTALARA VEFA

Daha önce Ferhan Şensoy, Tuncel Kurtiz, Baykal Kent, Rasim Öztekin gibi usta isimler tarafından sahneye koyulan oyun,  “Pardon” adıyla sinemaya da uyarlanmıştı. Samsun’da sahnelenen oyunun sonunda ise tiyatroseverleri bir sürpriz bekliyordu. Oyunda rol alan, ancak bugün aramızda olmayan Tuncel Kurtiz ve Baykal Kent için sunulan “Ustalara Saygıyla…” isimli  slayt gösterisi alkışlar arasında izlendi.