Dündar’dan Çarşamba’ya Mührünü Vuracak Proje

ÇARŞAMBA BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN DÜNDAR, YEŞİLIRMAK ŞEHRİ OLAN ÇARŞAMBA’DA ADAPARK, GÖL RESTORAN, KAPALI YÜZME HAVUZU-HAMAM-SAUNA-SPOR SALONU, SU SPORLARI MERKEZİ, GÜLHANE, EMİRGAN PARKI, ÇARŞI VE YAŞAM ALANI GİBİ SOSYAL ALANLAR HAKKINDA BİLGİLER VERDİ. (İHA/SAMSUN-İHA)
Adapark, Yeşilırmak nehir gezi parkuru ve Doğal Yaşam Alanı çalışmaları hakkında bilgi veren Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Yeşilırmak nehir yatağı üzerinde ve Yeşilırmak kıyısında yeni projelerimizi hayata geçireceğiz. Çarşamba ilçesi artık sınırlarını aşan. Türkiye’de projeleriyle ve Belediye hizmetleri ile kendinden sıkça söz ettiren bir hale geldi ”dedi.

YEŞİLIRMAK DOĞAL YAŞAM PARKI
Çarşamba İlçesi’nin yaklaşık 3 km Güney’inde 600 dönümlük alanın Doğal yaşam Parkı olarak yeniden düzenlendiğini kaydeden Başkan Dündar, “Adapark projesinin tamamlanmasının ardından yine Yeşilırmak kıyısında bulunan Demiraslan köyü civarındaki yaklaşık 600 dönümlük alanda Yeşilırmak Doğal yaşam Parkı oluşturulması için yürütülen çalışmalar tamamlanarak uygulama projeleri hazırlandı. Bu alan içerisinde Spor alanları, Çocuk oyun alanları, gezi ve yürüyüş yolları, dinlenme alanları, piknik alanları, ekolojik yaşam alanları, doğa sporları alanı ile birlikte fidanlık ve bitki yetiştirme alanları, At binicilik tesisleri gibi kullanımlar yer alacak. Ayrıca 1950 -1960 yıllara kadar Yeşilırmak üzerinde Ayvacık’tan, Çarşamba Şehir merkezine ve Karadeniz’e doğru köylere tekne ve sallarla taşımacılık yapıldığı bilinmektedir. Özellikle ilçenin Kültür turizmine ve sosyo ekonomik yaşamına büyük katkı sağlayacak bu projenin gerçekleşmesi için çalışmalar başladı. Tüm bu çalışmaların sonucunda Çarşamba Belediyesi; hem Yeşilırmak’ta güzel bir hizmeti hayata geçirmiş, hem de Ülkemizin en eski ve orijinal eserlerinin bulunduğu yerlere ziyaret sağlanacak kültür turizmini başlatmış olacak.” diye konuştu

ÇARŞAMBA’YA YENİ KÖPRÜ
Çarşamba ilçesinde Yeşilırmak üzerine yeni bir köprü yapacaklarını ifade eden Dündar, “Yeşilırmak üzerine yeni bir köprü yapılacak. Hem insan hem araç trafiğini biraz daha rahatlatacağız. İlçeye ayrıca kent müzesi kurulacak. İlçenin tarihi yaşatılacak. Biz ortaya hedef koyan bir belediyeyiz. Bu zamana kadar asla hayallerle konuşmadık. Kitap fuarı olsun, sempozyumlar olsun sosyal alanda da belediyeciliğe önem veriyoruz. Ayrıca artık ilçemizin girişinde sanayi girişinden kavak dibine kadar olan bölgede sağlı sollu çevre düzenlemesi yapacağız. Çarşamba ilçemize gelen vatandaşımız ilçöeye geldiğinde farklı bir yere geldiğini hissedecek” şeklinde konuştu.

Samsun Haber