Fikret Damar Derneği sanat sezonunu açtı

2013-2014 sanat sezonunda yeni binasında sanatseverlerin karşısına çıkan Fikret Damar Halk Müziği ve Kültür Sanat Derneği, sanat sezonunu açtı. Dernekte bağlama, kabak kemane, Karadeniz kemençesi, gitar, keman, nota-solfej gibi eğitimler sunuluyor. Ayrıca her sezon gelenek haline getirdiği Halk Müziği konserlerinin çalışmalarını ise yine aralıksız sürdürüyor.

İçerisinde; öğretmen, sağlıkçı, emniyet mensubu, muhasebeci gibi birçok meslekten insanı barındıran Halk Müziği Korosu da bu yıl yine en özel türkülerle sanatseverlerin karşısına çıkacak. Konserin Mayıs ayında yapılması planlanıyor.

MÜZİK TUTKUNLARINI BEKLİYOR

Kendi adını taşıyan derneğin Başkanı ve Koro Şefi Fikret Damar, “Letafet Caddesi üzerindeki yeni yerimizde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Koromuz da çalışmasını yeni salonumuzda yapıyor. Birçok enstrümanın eğitimlerinin yanısıra koromuz yine bu yıl konser verecek. İçerisinde her kesimden, her meslekten insanı barındırıyor. Kim gelirse kapımız açık. Bu işi herkesin yapabileceğini düşünüyoruz. Bu şekilde daha önce birçok konser verdik. Tüm kesimlerin de beğenisini kazandık. Bunun yanısıra salon kiralama konusunda sıkıntılar yaşıyoruz. Kiralar çok yüksek. Bu konuda daha çok yardımcı olunmasını bekliyoruz” diye konuştu.