KATİB’den Ustalara Saygı Gecesi

Karadeniz’e Kıyısı Olan Kent Tiyatroları Birliği Derneği Samsun’da Tiyatro Sanatına katkıda bulunan,  kaybettikleri ustalarını andı.

AKM Büyük salonda yapılan gecenin başında ,eski oyun fotoğraflarından oluşan bir fotoğraf sergisi açılışı yapıldı. Sonrasında  Tiyatro Keyfi , Behzat Ç.’nin senaristi Emrah SERBES’in öykülerinden yola çıkarak hazırladığı “Öykülerden Oyunlar” adlı gösteriyi sundu. Devlet Tiyatrosu oyuncuları ve dizi filmlerden tanıdığımız Kelam BAŞAR ve Hakkı ERGÖK 1 saat süren gösteride barkovizyon eşliğinde 6 hikaye anlattı.

350 misafirin katıldığı gecenin sonunda KATİB Başkanı Cem KAYNAR , geceye emeği geçen arkadaşlarına, İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Oktay ÇAKIR’a teşekkür ederken , Tiyatro Keyfi Oyuncularına ve Samsun Devlet Opera ve Balesi Müdürü-Sanat Yönetmeni Mehmet ORTAÇ’a plaket sundu. Cem KAYNAR yaptığı konuşmada “ Samsun’da bizler yokken Tiyatro Sanatını insanlara tanıtan, onlarca oyunda, binlerce kez sahneye çıkan Ustalarımızı anmak boynumuzun borcudur. Bu amaçla düzenlemiş olduğumuz gecede aynı zamanda , Şehrini güzelleştirmek isteyen ve tüm zorluklara rağmen perdesini açan Tiyatrolara farkındalık yaratmak istedik “ dedi.

Gecenin sonunda 4 dakikalık bir de barkovizyon  gösterisi ile Ustalar tekrar anıldı. Sonra Kemal Başarın babası Tiyatro ve Sinema Sanatçısı büyük aktör Savaş Başarın fotoğrafı yansıtılarak alkışlar yollandı. Sonunda da yeni kaybettiğimiz tiyatro-sinema ve dizi oyuncusu, herkesin sevdiği sanatçı Zeki ALASYA’nın fotoğrafı ekrana yansıyınca  dakikalarca alkışlandı.

Samsun Etkinlik