Opera’da Cumhuriyet Bayramı coşkusu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Opera’da büyük bir coşkuyla kutlandı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 90. yılında Cumhuriyet Bayramı Konseri için perdelerini açan Samsun Devlet Opera ve Balesi,“Bu Vatan Bizim” adlı eserle seyircisiyle buluştu.

Besteci ve orkestra şefi Kıvanç Tepe tarafından Atatürk ve silah arkadaşlarının, Milli Mücadele sırasında şehit olan askerlerimizin anısına bestelenen ve yine Kıvanç Tepe tarafından şefliği gerçekleştirilen “Bu Vatan Bizim” konserinde Eda Yıldırım mezzo soprano, Bilal Doğan tenor, Özgür Aslan bas olarak yer alırken Şahan Gürkan da anlatıcı rolünü üstlendi.

Türk bayrakları ve Atatürk posterleri ile donatılan opera binasında gerçekleşen konserde seyirciler konseri ellerindeki bayraklarla müziğe eşlik ederek izledi.

Yaşamaz Ölümü Göze Almayan, Bir Hilal Uğruna, Kendini Tarihe Verenler adlı üç bölümden oluşan ve oldukça coşkulu geçen konserin sonunda Samsun Devlet Opera ve Balesi orkestrası, korosu ve solistleri, besteci ve orkestra şefi Kıvanç Tepe dakikalarca ayakta alkışlandı.