Polis Evine roket atıldı. Saldırganlar yakalandı

Ankara Dikmen’deki polis evine roketatarlı saldırı düzenlendi. Saldırıda ölen yada yaralanan olmazken, maddi hasar oluştu. İçişleri Bakanı Muammer Güler, roketli saldırı düzenlenen Dikmen’deki polis evinde incelemelerde bulundu.Dikmen’de bulunan polis evine saat 22.00 sıralarında roketatarlı saldırı düzenlendi. Ana binanın hedef alındığı saldırıda ilk belirlemelere göre ölen yada yaralanan olmadığı öğrenildi.
Polis, polis evine giden yolları kapatılıp saldırıyı gerçekleştirenleri yakalamak için çalışma başlattı. Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar da incelemelerde bulunmak için olay yerine gitti.
Görgü tanıkları 2 kişilik bir ekibin 3 adet roket attığı bunlardan 1 tanesinin binaya isabet ettiği bildirildi. Bu kişilerden biri ölü diğeri sağ olarak ele geçirildi.

Bakan Güler :
“Bu akşam sat 21.30 sıralarında Dikmen’de bulunan Emniyet Genel Müdürlüğünün sosyal hizmetler dairesinin ve diğer ünitelerin görev yaptığı ikinci ek binasının üçüncü katına ve polis evinin ön cepheden zemin, arka cepheden birinci katına birer roket atar mermisi isabet ettiği tespit edildi. Her iki mermi de duvara saplandı, can kaybı ve yaralı yok.Çetin Emeç Bulvarı’nda yol üzerinde, kaldırımdan yolun alt tarafına geçilerek bir anlamda topraklık alandan iki atışla bu saldırının gerçekleştiği tespit edildi. Atılan yerden yapılan tespitte bir roketatar ve patlamamış bir mühimmat, bir çanta ve üzerinde yaşa dışı sol örgütün sözde bayrağı bulundu.”