Saklı Cennette Dragon Bot Yarışması Nefes Kesti!

Nefes kesen mücadeleye ilçe halkı yoğun ilgi gösterirken, yarışmanın galibi ise 19 Mayıs Çok Programlı Lisesi oldu.
Liseler arası Dragon Bot Yarışması, Ayvacık Belediyesi’nin katkıları ile Suat Uğurlu Baraj Gölü’nde gerçekleşti. Su sporlarının yaygınlaştırılmasına katkı sağlamak, gençleri spora teşvik etmek ve onları zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla düzenlenen yarışmada 25 okuldan 375 sporcu öğrenci mücadele etti. Şenlik tadında geçen yarışmaya öğrenciler, sergiledikleri performansla profesyonel sporcuları aratmadı.
Liseler Arası Dragon Bot Yarışlarına İlçe Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur, AK Parti İlçe Başkanı Kadir Kızılkan, İlçe Belediye Başkan Yardımcıları Cemal Güler ve Refahittin Şencan, belediye meclis üyeleri, yaklaşık 400 lise öğrencisi ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yarışmaları Samsun’un kardeş şehri olan Kazakistan Aktau şehri meclis başkanı ve kültür daire başkanı da izledi.
Kıyasıya geçen mücadelede 19 Mayıs Çok Programlı Lisesi birinci, Atakum Taflan Yalı Meslek Teknik Anadolu Lisesi ikinci, 19 Mayıs Anadolu Lisesi üçüncü, Çarşamba Yeşilırmak İmam Hatip Lisesi ise dördüncü oldu. Derece yapan takımlara kupa ve madalyaları protokol tarafından takdim edilirken, okullara da sinevizyon, bilgisayar, spor malzemeleri verilecek.
Geleneksel hale getirilmek istenen Liseler Arası Dragon Bot Yarışması’nın, Bafra Kızılırmak ve Vezirköprü Baraj Gölü’nde de düzenlenmesi düşünülüyor.

Samsun Haber