Samsun Özel Ses Okulları’na İki Ödül Birden

Elemelerine 367 okulun katıldığı yarışmanın finalinde icra ve beste dalında 15 ilden 32 okul yarıştı. İcra dalının birincisi Gaziantep Kolej Vakfı Özel Lisesi olurken, Samsun Özel Ses Okulları’ndan Taylan Bayri ‘’En İyi Erkek Solist’’ dalında 1. olarak 3000 TL’nin sahibi oldu. Taylan Bayri ayrıca yarışmada üstün performans göstererek İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin yüzde yüz eğitim bursu ödülünü kazanan iki öğrenciden biri oldu ve büyük bir başarıya imza attı. Ödül sonrası coşku yaşayan öğrenciler kendilerini destekleyen herkese teşekkür etti.

BOSTANCI’DA DEV JÜRİ
Toplam 7 kategoride ilk üçe girenleri belirleyen Serhat Hacıpaşalıoğlu’nun jüri başkanlığını yaptığı final jürisinde birbirinden ünlü konuklar ve gazeteciler yer aldı. Özkan Uğur, Teoman, Nükhet Duru, İskender Paydaş, Tarkan Gözübüyük, Turhan Yükseler, Harun Tekin, Meltem Taşkıran gibi müzik dünyasının ünlü isimleri gençlere destek oldu. Ali Eyüboğlu, Ayşe Aral, Ömür Gedik, Yüksel Aytuğ, Mehmet Coşkundeniz, Atilla Aydoğdu, Önder Sarıahmetoğlu, Mehmet Çalışkan, İlker Gezici, Bülent İpek, Murat Beşer, Hakan Tok, Edda Sönmez, Hakan Eren, Suat Kavukluoğlu, Güzide Yülek gibi önemli gazeteci ve televizyoncular da gençleri yalnız bırakmadı.
Türk pop müziğinin usta yorumcularından Nükhet Duru yarışma öncesi öğrencileri kuliste ziyaret ederek öğrencilere sahne için tüyolar verdi. Öğrencilere moral veren Duru, yarışmanın başlangıcında sahneye çıkarak ‘’ Müziğe gönül veren gençlerin arasında olmaktan dolayı çok mutluyum. Hepinize başarılar diliyorum’’ dedi.

GECEYE NİLÜFER DAMGASI
Bostancı Gösteri Merkezi’nde 32 okulun yarıştığı final gecesine gençliğin idolü seçilen Nilüfer damga vurdu. Geceler şarkısıyla sahneye çıkan Nilüfer, finalist öğrencilerle birlikte ‘’Mor Menekşe’yi seslendirdi. İdol ödülünü Vodafone Türkiye Ceo’su Gökhan Öğüt’ten alan sanatçı ‘’Gençlerin müziğe ilgi duymaları ve bir şeyler üretme çabaları beni çok gururlandırıyor. Bizlerin genç yüreklere ihtiyacı var. ’’ diyerek duygularını ifade etti. Sahnede Anneler Günü’nü kutlayan Nilüfer’e liseli gençler tarafından güller verildi.
Benim Ol şarkısıyla büyük çıkış yakalayan Edis ise Yılın Ümit Veren Genç Şarkıcı Ödülü’nü aldı. ‘’Aldığım en önemli ve en değerli ödül oldu. ‘’ diyen Edis sahnedeki performansıyla gençleri coşturdu.
18 yıldır yarışmanın sunuculuğunu yapan Ataman Erkul’a bu sene başarılı oyuncu ve sunucu Evrim Akın eşlik etti. Akın sempatik tavırlarıyla herkesin beğenisini kazandı. Gecede Kayahan ve Erol Büyükburç unutulmadı. Liseliler yakın zamanda kaybettiğimiz usta isimlerin şarkılarını seslendirdi.

5 ÜLKENİN BİRİNCİLERİ TÜRKİYE’DE
Türkiye’nin en uzun süreli gençlik organizasyonu olan ve 18 yıldır aralıksız devam eden Vodafone Freezone Liselerarası Müzik Yarışması, 18. senesinin finalinde dev bir adım ile uluslararası bir yarışmaya dönüştü. Avrupa’nın birçok ülkesinden gelen yoğun başvurulara kayıtsız kalmayan Serhat Hacıpaşalıoğlu Lübnan, Makedonya, Malta, Almanya ve İtalya’nın birinci olan okullarını da Bostancı’da ağırladı. Final günü yarışmanın en başında sahneye çıkan Nükhet Duru, icra dalında yarışan 29 Türk finalistten Türkiye’yi temsil edecek okulu kurayla belirledi. İzmir Şehit Erkan Özcan Anadolu Lisesi’nin 5 ülkeyle birlikte uluslararası alanda yarışmaya hak kazandı. Her ülkeden gelen bir jürinin yaptığı değerlendirmeler sonucu Uluslararası Jüri Özel Ödülü İtalya’ya, En İyi Performans Ödülü ise Lübnan’a verildi.

Basın Özel Ödülü
Kişi: Şehit Erkan Özcan Anadolu Lisesi Solisti Ceren Ok
Grup: Eskişehir Prof. Dr Orhan Oğuz Anadolu Lisesi
Gençlik Dergileri Özel Ödülü

Kişi: İstanbul Özel İstek Semiha Şakir Anadolu Lisesi Solisti Yaprak Kan ve Eskişehir Prof Dr. Orhan Oğuz solisti Selim Galip
Grup: Ankara Atatürk Anadolu Lisesi
Jüri Özel
Kişi: Amasya Güzel Sanatlar Lisesi Hülya Kılıç Grup: Karaman Güzel Sanatlar Lisesi

Grup: Karaman Güzel Sanatlar Lisesi
Uluslararası Yarışma Jüri Özel Ödülü
İtalya- Liceo Classico

En İyi Performans Lübnan – International College
Beste
1. 1-Ankara Atatürk Anadolu Lisesi – Inside My Head – Mehmet Erdem Oran
2. 2-Ankara Celal Yardımcı Anadolu Lisesi – Meçhul – Kemalcan Yeniay
3. 3-Özel İzmir Amerikan Koleji – Love The Feeling – Deniz Nam

Sahne Şovu
1. 1-Ankara Alparslan Anadolu Lisesi
2. 2-Şişli Terakki Lisesi
3. 3- KKTC Doğu Akdeniz Doğa Koleji ve İstanbul Oğuz Canpolat Lisesi

Enstrüman
1. 1-İzmir Şehit Erkan Özcan Anadolu Lisesi – Gitar: Hasan Ceylan ve İstanbul Özel İstek Semiha Şakir Anadolu Lisesi Bas Gitar: Erol Akıncı
2. 2-Özel Moda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi Davul: Mustafa Cenk Saraç
3. 3-Özel Çekmeköy Doğa Anadolu Lisesi Gitar: Uğurcan Çapa
Orkestra
1. 1-Özel Moda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi
2. 2- İstanbul Oğuz Canpolat Anadolu Lisesi
3. 3-Ankara Atatürk Anadolu Lisesi

Erkek Solist
1. 1-Samsun Özel Ses Okulları – Taylan Buğra Bayri
2. 2-Özel Açı Lisesi – Alican Hitit
3. 3-Özel Moda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi – Burhan Çatılı
Kız Solist
1. 1-Özel Mef Lisesi – Selin Geçit
2. 2-İstanbul Kadıköy Lisesi- Jülide İpek Göztepe
3. 3- İstanbul Oğuz Canpolat Anadolu Lisesi – Gözde Melsum ve Gaziantep Kolej Vakfı Özel Lisesi – Ceyda Zorer

İcra
1. 1- Gaziantep Kolej Vakfı Özel Lisesi
2. 2-Şişli Terakki Lisesi
3. 3- İstanbul Özel Açı Lisesi

Samsun Haber