Samsun’da Ana Yol Kenarındaki İlçelerin Çehresi Değişecek!

Canik ilçesindeki Gülsan Sanayi Sitesi alanının sosyal ve kültürel tesis alanı, deklarasyon alanı ve dini tesis alanı olarak 1/50000 ölçekli çevre düzeni planı değişikliği ile plan açıklama raporunun ilgili maddeleri uyarınca Büyükşehir Belediye Komisyonu’nda görüşüldü.
Gülsan Sanayi Sitesi’ne yapılacak plan hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Turan Çakır, “Biz Gülsan Sanayi Sitesi için 1/50000 ölçekli çevre düzeni planını yaparken deklarasyon alanı, dini tesis alanı ve kültürel tesis alanlarının yapılmasına dikkat ettik. Buraları ranta yönelik, ticaret merkezleri, konut alanları gibi alanların yapılması düşüncesini ortadan kaldırmak için biz 1/50000’lik çevre düzeni planına bu planı dahil ediyoruz” dedi.
Konuşmanın ardından ilgili gündem maddesi komisyondan oybirliği ile kabul edildi.
TERME’NİN VE ÇARŞAMBA’NIN CADDELERİNE DIŞ CEPHE KAPLAMASI
Diğer gündem maddesi olan Terme ilçesindeki Çarşamba ve Atatürk Caddelerinin cephe düzenlemesi komisyonda görüşüldü. Buna göre, Terme’de Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin İstiklal Caddesi’nde yaptığı gibi Çarşamba ve Atatürk Caddelerindeki evlerin dış cephe kaplamalarını yapacak. Yapılacak dış cephe kaplamanın maliyetlerini de yüzde 50’sini Büyükşehir Belediyesi, yüzde 25’ini ilçe belediyesi ve diğer yüzde 25’ini de vatandaş karşılayacak.
ÖLDÜRÜLEN DOKTORUN İSMİ OTURDUĞU SOKAĞA VERİLDİ
Geçtiğimiz günlerde sekreterinin eski eşi tarafından bıçaklanarak öldürülen Opr. Dr. Aynur Dağdemir’in ismi ikamet ettiği Canik ilçesindeki Hasköy Mahallesi 233. Sokağa verilmesi komisyon üyelerince oybirliği ile kabul edildi.
Komisyondan geçen maddeler, 14 Aralık 2015 tarihinde mecliste görüşülecek.

Samsun Haber