Samsun’un Gururu Göktürkler Hannover Yolcusu!

Samsun’da 2013 yılında kurulan ve katıldıkları tüm yarışlarda önemli derecelere imza atan Samsun’un gururu Borsan Grup-Göktürkler Dragon Bot Takımı, Almanya’nın Hannover kentinde bu yıl 21.’si düzenlenen Dragon Festivali’nde Samsun şehri ve Türkiye’yi temsil edecek.
Borsan Grup-Göktürkler Dragon Bot Takımı kurucusu Zafer Benli yapmış olduğu açıklamada; ‘’ Takım olarak bütün çalışmalarımızı ve hazırlıklarımızı tamamladık. Beklenen gün artık geldi. Almanya Hannover’de düzenlenecek profesyonel kulüpler arası turnuvaya SPORT kategorisinde kayıtlarımız yapıldı. Sponsorumuz BORSAN GRUP GÖKTÜRKLER DRAGON TEAM olarak yarışmada ülkemizi ve bayrağımızı ve Samsun’umuzu en iyi şekilde temsil edeceğimize söz veriyoruz.’’ dedi.

YAZ, KIŞ DEMEDEN ÇALIŞTIK!
Göktürkler Dragon Bot Takımı’nın kuruluş hikayesinden de bahseden Benli ‘’19 Mayıs ilçemizde 2013 yılının mayıs ayında 19 Mayıs Gençlik Spor İlçe Müdürümüz Serkan Eroğlu Bey’in Samsun’daki Dragon Bot Yarışları’na katılmamızı söylemesiyle kurmuş olduğumuz Göktürkler Dragon Bot Takımı olarak Samsun’da 2.’si düzenlenen turnuvada 1. olduk. Devamında Samsun’da düzenlenen diğer turnuvalarda da 1. olunca takım arkadaşlarım ile bu sporu üst sıralara taşıyabilecek gücün kendimizde olduğuna inandık. Çıkmış olduğumuz bu yolda en büyük destekçim Naci İmamoğlu kardeşimle düştük sponsor aramalarına. Kendimizi ispatlamamız için İstanbul da’ki turnuvaya Yapı-Tek Mühendislik sahibi Haydar Ayık Bey , Borsan Grup Adnan Ölmez Bey ve Ahmet Şenocak Bey, Samsun’un değerli iş adamlarından Necmi Şener Bey, 19 Mayıs Halk Eğitim Müdürümüz Fikret Bostan Bey ,19 Mayıs Belediye Başkanımız Osman Topaloğlu ve Gençlik Spor İl Müdürümüz Güven Özyurt Bey’in destekleriyle de İstanbul’da şampiyon olduk. Yaz, kış demeden bütün takım arkadaşlarımızla Engiz Irmağı’nda hiç durmadan antrenman yaptık.’’ dedi.

ÜLKEMİZİ, BAYRAĞIMIZI VE ŞEHRİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ!
Almanya’nın Hannover kentinde bu sporun en iyisi olan Avrupa takımlarıyla yarışmanın hayalini kurduklarını ve hayallerinin gerçekleştiğini ifade eden Zafer Benli, ‘’ BORSAN GRUP GÖKTÜRKLER DRAGON TEAM olarak Almanya’nın Hannover kentinde gerçekleşecek olan yarışlar için bu gece itibariyle yola çıkıyoruz. Ülkemizi, bayrağımızı ve şehrimizi en iyi şekilde temsil etmek için elimizden gelenin fazlasını yapacağız’’ dedi.
İşte Göktürkler Dragon Bot Takımı’nın Elde Ettiği Başarılar:
Dragon Cup ve GSB Dragon Bot Yarışları 1.’si (MAYIS 2013)
Samsun Büyük Şehir Belediyesi Zafer Kupası 1.’si (EYLÜL 2013)
Yakakent Dragon Bot Yarışları 1.’si (AĞUSTOS 2014)
İstanbul DBF Kupası 1.’si (EYLÜL 2014)
İstanbul Dragon Festivali Türkiye Şampiyonası 1.’si (EYLÜL 2014)
Samsun 19 Mayıs Dragon Bot Yarışları 1.’si (MAYIS 2015)

Samsun Haber