Suriye dramı film oluyor

Nisan ayında vizyona girmesi beklenen “Kaçış” filminin bazı sahneleri, İpsala ve Keşan ilçesinde çekildi. Filmde Suriye’den Türkiye’ye gelen 2 ailenin yaşadıkları anlatılıyor.

İpsala Sınır Kapısı’nda başlayan filmin çekimlerinde, ajan rolündeki oyuncunun Türkiye’ye gelişi ve karşılanışı, daha sonra yolda takip edilmelerini anlamaları sonucunda çıkan çatışmanın çekimleri yapıldı.

İpsala-Keşan karayolunun 18. kilometresinde gerçekleşen silahlı çatışma sahnesi gerçeğini aratmadı. Beş oyuncu, senaryo gereği, bir araçtan inerek yol kenarında ellerinde silahlarıyla karşıdan gelen bir araca ateş etti.

Filmin diğer bir çekimi ise Yenimuhacir beldesindeki belediye binasında yapıldı. Filmin Yönetmeni Murat Uygur, filmin Suriye’den Türkiye’ye gelen 2 ailenin yaşadıklarını ve hayatta kalma mücadelelerini anlattığını söyledi.

Çekimleri İstanbul’da devam edecek olan filmde, Suriye’den iç savaş nedeniyle kaçan insanların hayatta kalma mücadelesi, iki aile üzerinden anlatılıyor. Nisan ayında vizyona girmesi beklenen filmde, savaşa bizzat tanıklık eden kişilerin de rol aldığı öğrenildi.