Tiyatro Temaşa yeni oyununa hazırlanıyor

Daha önce Mevlana’nın hayatının anlatıldığı “Vuslat” isimli oyunla sevenlerinin beğenisini kazanan Tiyatro Temaşa, bu kez Ferhan Şensoy’un sevilen oyunu “Çok Tuhaf Soruşturma” için hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor

Türkiye’nin birçok yerinde ve Samsun’da, sahneye koyduğu oyunlarla büyük beğeni kazanan Tiyatro Temaşa, ünlü tiyatro sanatçısı Ferhan Şensoy’un yazdığı “Çok Tuhaf Soruşturma” adlı oyun için hazırlıklarını sürdürüyor.

İlki 1998 yılında sahneye koyulan, Pardon adıyla sinemaya da uyarlanan oyunda Ferhan Şensoy’un yanısıra geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren Tuncel Kurtiz ile Rasim Öztekin, Baykal Kent gibi usta isimler yer almıştı. Oyun bu kez, Sabri Titiz yönetmenliğinde Samsunlu tiyatro grubu Tiyatro Temaşa tarafından sahnelecek.

GALA 26 EKİM’DE

Vuslat’tan sonra iyi bir komedi oyunu sahneye koymak istediklerini belirten Tiyatro Temaşa Genel Sanat Yönetmeni Kemal Kurtuluş Saraç, “Seyircimize layık bir oyun hazırlamak için 2 aydır yoğun bir şekilde hazırlanıyoruz. Büyük bir aksilik olmazsa 26 Ekim’de galasını yapacağız. Bu oyunumuzda da her zaman sanata ve bizlere desteğini esirgemeyen İlkadım Belediyesi yanımızda yer aldı. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Tüm tiyatroseverleri oyunumuza bekliyoruz” diye konuştu. Saraç ayrıca, madde bağımlılığının anlatıldığı “Bedel” isimli oyunlarını bu yıl da sahneleyeceklerini sözlerine ekledi.

tiyatro (1) tiyatro (3)