Yüz İfadeleri İngilizce Nasıl Açıklanır? konusarakogren.com’da

Birçok ülke için birinci ya da ikinci dil olarak kabul edilen İngilizcenin ne kadar önemli olduğu her geçen gün daha iyi anlaşılmaktadır. Evrensel bir dil olarak kullanılmasının yanında yaygınlaştırıcı özelliğe de sahiptir. Bu nedenle daha fazla kişiyi hedefleyen ürünlerin genellikle İngilizceyi tercih ettiği görülmektedir. Film, kitap, yazı ya da başka bir alanda verilen eserlerin ortak dil İngilizcede olması bunu göstermektedir. İnternet sitelerinin de üçte ikisine yakını İngilizce dilinde hizmet vermektedir. Ayrıca birçok sosyal medya platformu her konuda İngilizceyi temel almaktadır. Buralarda görülen yüz ifadeleri İngilizce olarak yayınlanmaktadır. Popülerleşmenin etkisiyle milyarlarca kişiye bu şekilde ulaşılmaktadır. İngilizce sadece sanal ortamda evrensel değildir. İş dünyası içinde aynı durum geçerlidir. Bu nedenle İngilizce bilen bireylerin iş bulma olanakları, kariyerde yükselme şansları çok daha yüksektir. Yapılan araştırmalardan çıkan sonuca göre İngilizce bilen kişilerin gelirleri çok daha fazla seviyededir. İngilizcenin doğru ve faydalı bir şekilde kullanılmasıyla gelir elde etmek de mümkündür. Aslında sadece İngilizce bilmek dahi gelir içinde yeterli olabilmektedir. Eleman arayan firmalarında en önemli etkenlerinden bir tanesi İngilizce olmaktadır. Bu nedenle İngilizceyi yeterli seviyede bilen kişilerin iş bulma ihtimalleri de yüksektir. Birçok firmanın yılda çok sayıda çalışanını yurtdışına göndermektedir. Bu göndermelerin bazıları iş toplantıları için olurken bazıları da sadece seyahat amaçlıdır. Bu şekilde gidilen yurtdışı gezilerinde eğlenmek İngilizce ile doğru orantılıdır. İngilizce bilen kişilerin çok kolay bir şekilde rahat edeceğini söyleyebiliriz. Herhangi bir sorun yaşamamanın yanında büyük bir keyif de alma ihtimali vardır. Ancak İngilizce bilmeyen kişilerin gittikleri iş toplantıları birer işkenceye dönüşebilir. Bununla beraber tercüman vasıtasıyla anlaşmanın ne kadar etkili olacağı da tartışma konusudur.

İngilizce öğrenimi bu sebeplerden dolayı önemlidir. Bu öğrenim sırasında en önemli hususlar azim ve kararlılıktır. Bilinmelidir ki İngilizce öğrenmek isteyen kişilerin birçoğu birkaç ders sonrasında çalışmayı bırakmaktadır. Bunun sebebi olarak da öğrenmeden istedikleri seviyeye gelemediklerini göstermektedir. Unutulmamalıdır ki birkaç günlük ders ile İngilizce öğrenmek mümkün değildir. Kararlı bir şekilde devam edilmesi lazımdır. Her gün az da olsa muhakkak çalışılmalıdır. Özellikle dil bilgisi konusunda dikkatli bir çalışmada yapılabilir. Bazı durumlar için daha eğlenceli çalışma yöntemleri de kullanılmalıdır. Eğlence bir şekilde İngilizce öğrenmek çok daha kalıcı olacaktır. İngilizce zarflar ve anlamları birlikte öğrenilmelidir. Bu öğrenme sırasında çağrışım yolu da kullanılabilir. Ayrıca öğrenilen zarfların zaman zaman tekrar edilmesi de önemlidir. Ezberlenen zarfların cümle içerisinde kullanılması da bir başka metot olarak yapılabilir. Bu tarz farklı metotların bir arada kullanılması çok daha yarar sağlayacaktır.

İngilizce öğrenmede azimli olunması halinde seviyelerin tek tek geçileceği unutulmamalıdır. İngilizceyi yeni öğrenenler beginner olarak bilinen seviyeden başlamaktadır. Daha sonra Elemantary gelmektedir. Birkaç cümle kalıpları öğrenmenin ardından gelen bu seviyeden sonra ise pre-intermediate, intermediate, upper-intermediate gibi seviyeler gelir. Bu seviyelerin geçilmesini kalıcı hale getirmek için konuşarak İngilizce öğrenme metodu da kullanılmalıdır. Okuma, dinleme ve konuşma şeklinde yapılan derslerin çok daha kaliteli ve sağlam olacağı kesindir. Seviyeler hakkında bilgi edinmek isteyen kişilerin http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-seviyeleri/ sayfasına ziyaret etmeleri de yeterli olacaktır.