Ankara DT, Çalıkuşu oyunu ile AKM’ye geliyor

Reşat Nuri Güntekin’in unutulmaz eseri “Çalıkuşu” Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncuları tarafından Samsun Atatürk Kültür Merkezi’nde sergilenecek.

Biletleri günler öncesinden tükenmeye başlayan oyun için Samsunlu tiyatro severler büyük ilgi gösterdi. Biletlerin tamamına yakının satıldığı, sadece balkon bölümünde az sayıda biletin kaldığı belirtildi. Siz de eğer bu oyunu canlı olarak izlemek isterseniz biletlerini erkenden ayırtabilirsiniz.

Çalıkuşu detayları
Tarih: 14 Ocak 2014 Salı / 15 Ocak 2014 Çarşamba
Saat: 20.00
Yer: Samsun DT AKM Büyük Salon
Yazan: Reşat Nuri Güntekin
Yöneten: Halil Akarsu

Oyunun Konusu: Reşat Nuri Güntekin’in 1922 yılında, ‘İstanbul Kızı’ adlı dört perdelik oyunundan roman haline getirilen ‘Çalıkuşu’nu, tekrar Necati Cumalı’nın uyarlamasıyla tiyatro oyunu olarak sahnelemek istedik. Bütün toplumsal, bireysel olumsuzluklara rağmen, onurundan taviz vermeden hayata tutunabilen Feride’nin gözünden, yaşadığı çevreyi anlayabiliyoruz. Feride’nin çıktığı yolculuk, yazarımızın yaşamıyla neredeyse birebir örtüşmektedir. Romandaki derinlik duygusu, yayımlandığı ilk günden bu yana romanı okuyan herkesin ilgisini çekmiş ve bugünlere gelmiştir.