Arda Boyları 31 Ekim Samsun AKM’de

“Arda Boyları” çoğumuzun bildiği,Trakya yöresine ait,içimizden bize bizi anlatan bir türkü ve tüm türkülerimiz gibi sıcacık,acısıyla tatlısıyla hayatı kucaklayan bir öyküsü var.içinde barındırdığı önemli arketipleri hem çok neşeli hem de çok hüzünlü işleyen müzikal formu ile çok etkileyici bir yapıya sahip.

Size çok özetle aktarmaya gösterdiği,bu toprağından gönülden süzülüp pek çok Samsun Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü çalışanlarının günler süren yorucu ve özverili çalışmalarıyla beğenilize sunulan bu eserden, belleğinize nüfus edecek hoş ve samimi anlarla ayrılmanız dileğiyle, iyi seyirler….

Arda Boyları

31 Ekim Cumartesi 2015

20:00

10 – 15 – 20 TL – Biletiva

Samsun Kültür Merkezi Büyük Salon

Konu: Trakya yöresine ait çok sevilen türkülerden biri olan Arda Boyları’nın hikâyesini ve müziğini modern dansla harmanlayan Arda Boyları, birbirlerine âşık iki genç olan Halime ve Recep’in hikâyesini anlatıyor.

Halime ve Recep her gün çınar ağacının altında buluşmakta, evlilik planları yapmaktadırlar. Köy ağasının oğlu İsmail de Halime’ye âşıktır ve gizlice onları izlemektedir. Böyle günlerden birinde Halime’nin karşısına çıkan İsmail, niyetini ona açıklar. Ancak Halime İsmail’i reddeder.

Halime’ye olan aşkını babasına anlatan İsmail ondan yardım ister. Ağa, Fatma Kadın’ı Halime’nin Annesi’yle konuşması için gönderirken İsmail, Fatma Kadın’a Recep’le Halime’nin ilişkisini fısıldar.

31 Ekim  Cumartesi  günü saat 20.00’da gerçekleşecek olan Arda Boyları’nın biletleri, www.biletiva.com web adresinden ve Samsun AKM gişelerinden temin edebilirsiniz.