Gençlik Kampları Başvuruları Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen birbirinden farklı etkinliklerin ve kültürel faaliyetlerin yer aldığı ‘Yaz Gençlik Kampı’ başvuruları 24 Mayıs’ta başladı. 7 günlük dönemler halinde düzenlenecek kamplar için başvurular 3 Haziran’da sona erecek

Başvuruların yapılacağı adres…
Gençlerin serbest zamanlarını kültürel, sportif ve sosyal faaliyetlerle değerlendirmeleri amacıyla  düzenlenen Yaz Gençlik Kampları için başvurular ‘kampbasvuru.gsb.gov.tr‘ adresinden yapılabilecek.

Kamplara katılan gençlerin ulaşım, beslenme ve konaklama masraflarının tamamı Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanacak.  Ayrıca bütün katılımcıların seyahat ve sağlık sigortaları da yapılacak.

Kamplarda birçok faaliyet yer alacak
Gençlik Kamplarında okçuluk, tırmanma duvarı, mini golf, kano, rafting, dağ bisikleti, flyfox, ip parkuru gibi birbirinden sportif faaliyetlerin yanı sıra sokak oyunlarına;  müzik, tiyatro, halk oyunları gibi zamanı değerli kılan etkinliklerden kültürel gezilere ve kişisel gelişim seminerlerine kadar pek çok aktivite olacak. İsteyen gençler, Ramazan Ayı’na özel kamplarına da başvura yapabilecek. Ramazan Kamplarında eski gelenekler yaşatılırken, Ramazan Ayı’nın maneviyatına uygun seminerler düzenlenecek.

7 gün sürecek kamp dönemleri için Online başvuru yapma imkânı bulunmayan gençlerin gençlik merkezlerine gitmesi halinde başvuruları, görevlilerce aynı sistem üzerinden yapılabilecek.

Kayıtlarda, Şehit ve gazi yakını (kardeş ve çocuk), aile geliri 1300 Türk Lirasının altında olan ve ortaöğretimde okuyup 2016 eğitim öğretim dönemi içerisinde takdir belgesi olan gençlere öncelik verilecek. Gençlik kamplarına katılacakların kamplara atamaları, Kamp Otomasyon Sistemi üzerinden gerçekleştirilecek.

Kamp programları
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından  düzenlenen yaz gençlik kampları,  12 Haziran-2 Ekim tarihleri arasında toplam 13  dönemde gerçekleştirilecek.

Kampların düzenleneceği yerler ise şöyle;
Gençler yeşil (doğa) kampları kapsamında; Bolu Aladağ, Kastamonu Yolkonak, Trabzon Düzköy, Osmaniye Aslantaş, Antalya Duacı, Kırşehir Kaman, Manisa Kırkağaç, Çanakkale Ecdada Saygı (Çadır) kamplarında bir araya gelecek.
Mavi (Deniz) kampları ise; İzmir Çeşme, Aydın Kuşadası,  Mersin Silifke DSİ, Mersin Silifke 23 Nisan, Mersin Silifke Ekonomi, Mersin Silifke İçişleri, Samsun 19 Mayıs, Hatay İskenderun Uluçınar’da düzenlenecek.

Samsun Etkinlik