İlkadım’dan Basın Tarihi Sergisi

Samsun’da İlkadım Belediyesi tarafından “Samsun Basın Tarihi Sergisi” açıldı.

İlkadım Belediyesi’nce Atatürk Kültür Merkezi Güzel Sanatlar Galerisi’nde “Samsun Basın Tarihi Sergisi” düzenlendi. Serginin açılış kurdelesi İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, yazar ve şair Nuri Pakdil, Haber Medya İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Necdet Uzun ve gazeteci-yazar Osman Kara tarafından kesildi.

İLKADIM’DAN “BASIN TARİHİ SERGİSİ”

Birçok kamu kurum ve kuruluş müdürleri ve basın temsilcilerinin katıldığı sergide konuşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Basın, hayatımızın vazgeçilmezi, bizi biz yapan değerlerimizden birisidir. Önemli bir iletişim aracı olarak gördüğümüz yerel gazeteler, kurtuluş savaşımız dahil her zaman ülkenin milletin ve bayrağın yanında olmuş, haksızlıklarla mücadele etmiş, doğruları yazmış söylemiş ve ulaştığı kitlelere aydınlığın meşalesini götürmüştür. Bu bağlamda mahiyeti ve içeriği itibariyle ilk olan yerel basın tarih sergimizin Samsunumuz ve İlkadım ilçemiz için hayırlara vesile temenni ediyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

5 gün boyunca açık kalacak olan “Samsun Basın Tarihi Sergisi”nde Samsun’da Kurtuluş Savaşı’ndan bugüne kadar yayımlanmış bazı gazete ve dergi kupürleri yer alıyor.