Masal Şatosu Çocuk Müzikali

Samsun Devlet Opera ve Balesi, Charles Perrault’un ünlü masalı Uyuyan Güzel’den esinlenerek yazılmış yeni çocuk müzikali “Masal Şatosu”nu çocuklarla buluşturuyor…

25 Şubat Perşembe

20.00

5 TL

Samsun AKM

Kötü Peri’nin büyüsü Doralion kentini ve tüm dünyayı tehdit etmektedir. Bu büyüyü ancak bir Ya- Pi yani yakışıklı bir prens bozabilecektir. Peki bu prens Doralion kentini bulabilecek mi? Güzel prenses bu durumu riske atmak istemez ve Soytarı Çatlak Çanak’ı Prensi bulması için şatodan gönderir. Soytarı, Gergedan ve yolda karşılaştıkları terkedilmiş Köpüş, Prensi bulmak için maceralı bir yolculuğa çıkarlar.

Tek perdelik müzikalin müzikleri Çelik Kasapoğlu’na, metni Cennet Türker ve Şahan Gürkan’a, dekoru Filiz Dinç’e, köstüm tasarımı ve animasyonları Şükran Kırıcı’ya ait. Eserin koreografları ise Zeynep  Bengier ve Yunus Emre Örgüt. Işıkta ise Murat Yılmaz var. Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi her gün saat 10.00 – 18.00 arası, temsil günlerinde ise temsil başlama saatine kadar açıktır. Biletleri www.biletiva.com web adresinden ve opera gişesinden temin edebilirsiniz.

Samsun Etkinlik