Notre Dame’ın Kamburu Samsun’da

Viktor Hugo’nun aynı adlı eserinden baleye uyarlanan ‘Notre Dame’ın Kamburu’ balesini ilk kez Şubat’ta Samsun Atatürk Kültür Merkezi’nde sahneleniyor…

Her sanat sezonunda seyirciler tarafından büyük ilgi ile izlenen “Notre Dame’ın Kamburu” balesi, bu sezon ilk kez Samsunlu sanatseverlerle buluşacak. Üç boyutlu dekoru ve sanatçıların makyajları dikkat çeken eserin metni ve koreografisi Armağan Davran ve Volkan Ersoy’a ait. Müziği, Cesane Pugni’nin müziğini yeniden düzenleyen ve kendi bestelerini de ekleyen Bujor Hoinic’e ait olan eserin başlıca rollerini, Mahmut Akyol, Özlem Şenormanlılar, Burak Serkan Cebeci, Büşra Ay, Ozan Demirbaş, Niyazi Cingöz, Serbülent Biçer ve Murat Koman paylaşıyor. Eser, 20 Şubat Cumartesi ve 22 Şubat Pazartesi akşamı saat 20.00‘da Samsun Devlet Opera ve Balesi Büyük Salon’da izleyiciyle buluşacak.

‘Notre Dame’ın Kamburu’, 19. yüzyılda Paris’te ‘Esmeralda’ adındaki güzel çingeneye büyük hayranlık besleyen ve onu Notre Dame Katedrali papazının entrikalarından korumaya çalışan ‘kambur Zangoç Quasimodo’nun hikayesini, Ouasimodo’nun gözünden anlatıyor.

Biletler Samsun AKM Gişelerinde ve biletiva.com’da… Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi her gün saat 10.00 – 18.00 arası, temsil günlerinde ise temsil başlama saatine kadar açıktır.

Samsun Etkinlik