SAMDOB 2016-2017 Sanat Sezonu başlıyor

SAMDOB 2016-2017 Sanat Sezonu 1 Ekimde Nart Ateşi adlı sahne gösterisiyle başlıyor…

Nart’ların destanını, Nart kahramanları Setenay Guaşe ve Sowsırıko’ yu şarkı ve danslarla anlatan ve 2.bölümde Diasporada da Nartların torunları olan Çerkeslerin diasporadaki yaşamları, dansları şarkıları, gelenek ve göreneklerinin anlatıldığı masalsı bir hikaye, sahne gösterisi…

SAMDOB 2016-2017 sanat sezonunda 4 yeni opera, 1 operet, 2 bale, 2 müzikli sahne eserini ve 1 çocuk oyununu seyirciyle buluşturacak. Geçtiğimiz senelerde ilgiyle izlenen 3 opera ve 3 bale eseri de yine izleyicinin beğenisine sunulacak. Senfonik ve piyanolu konserler yıl boyu Atatürk Kültür Merkezi Büyük ve Küçük sahneleri ile Atakum Kültür Merkezi sahnesinde Samsunlu sanatseverlerle birlikte yoğun sanat sezonuna eşlik edecek.

SAMDOB 2016-2017 sanat sezonunda gerçekleştireceği programla yurt genelindeki operalar arasında en yoğun ve büyük operaların en çok sahnelendiği kurum olma yolunda ilerleyecek. Yeni ve devam eden eserlere bakacak olursak Maskeli Balo, Tosca, Aşk İksiri, Carmen, Il Trovatore, Rita ve  Dr. Mucize Samsun izleyicisiyle buluşacak olan operalar.

Yeni sanat sezonunda Müziklerini Mercan Dede’nin yaptığı “Güldestan” adlı bale eseri Beyhan Murphy’nin koreografisi ile izleyenlere büyülü bir atmosfer sunmaya hazırlanacak. Dünden bugüne kadın erkek ilişkisinin farklı bir açıdan anlatıldığı eser Kasım ayında izleyicileriyle buluşacak. Kamelyalı Kadın adlı bale eserinin prömiyeri ise Mart ayında sahnelenecek.

Samsun Etkinlik