Samsun 19 Mayıs Bayramı Etkinlikleri

Samsun’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında TSK Özel Kareler fotoğraf sergisi, gençlik yürüyüşü, Canik Belediyesi Türk Halk Müziği Konseri ve çok sayıda etkinlik düzenlenecek.

Programlar 17 Mayıs’ta Sevgi Kafe yanında düzenlenecek olan Dragon Bot Yarışları ile başlayacak. Aynı gün Uğur Mumcu Parkı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na kadar saat 20.00’da Fener Alayı ve 1919 metre uzunluğunda Türk bayrağı ile Gençlik Festivali Yürüyüşü yapılacak.

TSK Özel Kareler fotoğraf sergisi ise 18 – 19 Mayıs’ta Piazza alışveriş merkezinde sanatseverlerin beğenisine sunulacak. 18 Mayıs’ta TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde TÜYAP Tüm Fuarcılık ile Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile açılacak “Karadeniz Kitap Fuarı 2015 – Samsun“, 24 Mayıs’a kadar yayın evleri, yazarlar ve okuyucuları ağırlayacak.

Canik Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu 18 Mayıs’ta saat 20.00’de Canik Kültür Merkezi’nde konser verecek.

19 Mayıs günü ise Yaşar Doğu Spor Salonu arkasında, Uluslararası 19 Mayıs Yarı Maratonu saat 9.30’da başlayacak. Dragon Bot yarışlarının finalleri de aynı gün gerçekleştirilecek.

– Türk Yıldızları 19 Mayıs’ta Samsunlular için havalanacak

Türk Yıldızları da 19 Mayıs’ta saat 16.00’da Doğu Park mevkisinde Samsunlular için gösteri düzenleyecek. Aynı gün vosvoslar ile motosikletler 17.30’da şehir turu düzenleyecek.

Etkinlikler 23 Mayıs’ta Tütün İskelesi’nde başlayacak Uluslararası Kurtuluş Mücadelesi 7. Anma Yürüyüşünün 25 Mayıs’ta Havza’da tamamlanmasıyla son bulacak.

Samsun Etkinlik